Відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі»

15 травня 2018 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках святкування Дня Європи і Дня науки в Україні пройшла ІІІ Міжнародна конференція для іноземних студентів «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка покликана поширювати досвід щодо підвищення якості підготовки іноземних студентів у ЗВО України, покращувати їх адаптацію у мовному середовищі, створювати умови для науково-дослідної роботи та публічних виступів.

Конференцію було проведено за ініціативи кафедри іноземних мов Навчально-наукового інституту сучасних технологій навчання, відділу міжнародних зв’язків та за сприяння проектного офісу КНУТД.

Співорганізаторами конференції виступили: Український державний центр міжнародної освіти МОН України, Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Криворізький національний університет, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Державний педагогічний університет ім. І. Крянге (Молдова), Академічне співтовариство Міхала Балудянського (Словаччина), Культурно-освітній центр ім. Кароліни Лянцкоронської (Польща), Українсько-китайський центр розвитку культури і освіти (КНР), Спілка азербайджанської молоді в Україні, Міжнародна компанія «KITE – Art Management & Cultural Industry» (Азербайджан).

Пленарне засідання відкрив ректор Київського національного університету технологій та дизайну, академік НАПН України, д.е.н., професор Грищенко І. М., який щиро подякував співорганізаторам, гостям, іноземним студентам, їхнім науковим керівникам, ознайомив присутніх з інформацією про історію й сьогодення КНУТД, його привабливість у сегменті міжнародного співробітництва, здобутки і нагороди та наголосив на значущості місії КНУТД щодо залучення саме іноземної молоді до наукової активності.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: директор Українського державного центру міжнародної освіти МОН України Шаповалова О.О., ключовий експерт Програми підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ASSOCIATION4U Марк ван ден Мюзенберг, президент Академічного співтовариства Міхала Балудянського Вархола М., ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Буяк Б. Б., ректор Державного педагогічного університету ім. І. Крянге Кікуш Н. Е., начальник Відділу міжнародних зв’язків Криворізького національного університету Кругленко Л. В., президент Культурно-освітнього центру ім. Кароліни Лянцкоронської Томецка М. Д., президент Спілки азербайджанської молоді в Україні Аллахвердієва І, керівник міжнародної компанії «ЕЛФА» (Азербайджан) Шахбазов Р., які відмітили високий рівень конференції, та зазначили, що сучасний стан освітнього процесу вимагає запроваджувати інновації та механізми розвитку науки саме у середовищі студентів і молодих вчених, а в умовах всесвітньої глобалізації знання іноземних мов стають особливо актуальними.

У залі були присутні науково-педагогічні співробітники та студенти-іноземці Київського національного університету технологій та дизайну, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Національного авіаційного університету, Київського національного лінгвістичного університету, Криворізького національного університету, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Університету менеджменту освіти НАПН України, Донецького національного університету економіки та торговлі ім. М. Туган-Барановського (м. Кривий Ріг), Херсонського державного аграрного університету, Донецького національного університету ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Чернігівського національного технологічного університету, Ярмукського університету (Йорданське Хашимітське Королівство), Сичуанського педагогічного університету (КНР), Академічного співтовариства Міхала Балудянського (Словацька Республіка), Технічного університету м. Кошице (Словацька Республіка), Центрально-Європейського університету (Словацька Республіка), Мовного центру Стамбульського університету (Турецька Республіка).

На секційному засіданні для іноземних студентів були заслухані цікаві і змістовні доповіді Тораєва Халназара (Туркменистан), Атута Юнеса (Алжир), Декхіля Аймена (Алжир), Шеррата Моханда (Алжир), Гарсіа Санчес Андреа Крістіни (Еквадор), Григорян Маріетти, Жуань Хаоуей (КНР), Ібрагімова Аслана (Азербайджан), Лі Джюнкю (Південна Корея), Міхджи Mустафи (Турція), Мохаммеда Мамдуха Джамалі (Саудівська Аравія), Мхамді Ісмаїла (Марокко), Бенжеллун Саліма (Марокко), Огузхана Оза (Турція), Елгуджи Тертерашвілі (Грузія), Фареса Декхана (Іран), Фатмі Аюба (Алжир), Хоке Мд Ріядула (Бангладеш), Цзяньсеян Ма (КНР), Хожабекової Ферузи (Узбекистан) та інших іноземних студентів і слухачів підготовчих відділень ЗВО України.

Загалом на конференції виступили і надали тези доповідей понад 120 представників професорсько-викладацького складу, молодих вчених, аспірантів і студентів не лише з КНУТД і з університетів-співорганізаторів, але й з провідних ЗВО України та світу, а також фірм-партнерів. Кращі доповіді будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції.

Учасники конференції обговорили питання культурних та освітянських традицій, що притаманні України та іншим країнам світу, розвитку сучасних ЗВО, традицій та перспектив навчання іноземних студенів в Україні, аспекти вивчення іноземних мов як чинник зростання професійно-освітніх можливостей громадян інших країн, котрі отримують вищу освіту в Україні.

У підсумках конференції були висловлені сподівання щодо продовження спілкування на тему включення іноземних студентів у мовне середовище сучасної України у контексті процесів трансформації та глобалізації.

Приємним сюрпризом для учасників і гостей конференції став святковий концерт за участю студентів, що навчаються у КНУТД, та урочиста церемонія вручення нагород і дипломів.