ЗАСІДАННЯ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА

23 квітня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми публічного права» (керівники наукового гуртка Оніщик Ю.В., Коваленко І.А.), яке було присвячене обговоренню актуальних проблем юридичної освіти майбутнього та правового забезпечення економічної безпеки України.

Здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів представили змістовні доповіді з питань реформування юридичної освіти та правового забезпечення економічної безпеки України.

За результатами засідання наукового гуртка було рекомендовано: для участі у ІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Юридична освіта майбутнього» конкурсні роботі Дем’яненко А.Ю. та Годухіна Г.І., які присвячені реформам та інноваціям юридичної освіти; для участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Економічна безпека: організаційно-правові, інформаційно-аналітичні та оперативно-розшукові засади», яка відбудеться на базі Державного податкового університету 16 травня 2024 року, наступні доповіді: Михайлик В.Г. «Напрями вдосконалення протидії контрабанді», Гуляницька М.В. «Кіберзлочинність та її вплив на фінансову політику України», Амбруш Д.Л. «Правове забезпечення економічної безпеки», Іщенко І.О. «Роль державних інституцій у забезпеченні економічної безпеки», Півень О.О. «Роль правових норм у формуванні фінансової політики держави», Коткова А.О. «Протидія правопорушенням у фінансовій сфері».

23 квітня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Discussion» (керівник наукового гуртка Фастовець Н.В.), яке було присвячене аналізу геополітичного аспекту війни росії проти України.

Захід зібрав студентів, які прагнуть глибше зрозуміти причини та наслідки міжнародного конфлікту. На засіданні були розглянуті наступні ключові питання: історичні, політичні і економічні фактори, які спонукали до агресії; геополітичні інтереси росії; цілі росії у пострадянському просторі і спроби контролювати ключові геополітичні точки; міжнародна реакція на військову агресію; санкції, військова та гуманітарна підтримка України з боку міжнародної спільноти; вплив на глобальну стабільність; наслідки для міжнародної безпеки та світової економіки. Учасники засідання отримали можливість глибше зануритися в аналіз складних геополітичних процесів.

25 квітня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні питання приватного права» (керівник наукового гуртка Коваль О.М.) , яке було присвячене цифровій ідентичності і приватності в онлайн-середовищі.

На початку засідання керівник гуртка Коваль О.М. представила основні поняття та визначення, пов’язані з цифровою ідентичністю, а також охарактеризувала правові та технологічні аспекти забезпечення приватності в інтернеті.

Далі учасниками гуртка було розглянуто кейси використання цифрових технологій у забезпеченні безпеки особистої інформації, таких як застосування блокчейну для створення зашифрованих баз даних, де інформація розподіляється між учасниками мережі і не зберігається в одному централізованому місці. Основна увага була зосереджена на тому, як технології, такі як блокчейн та штучний інтелект, можуть впливати на управління та захист особистих даних.

На засіданні також була розглянута роль анонімності в цифровому просторі, включаючи переваги та потенційні ризики. Було обговорено, як збалансувати потребу в приватності з вимогами законодавства про прозорість та відповідальність.

Заключна частина засідання була присвячена відкритій дискусії серед членів гуртка. Учасники обмінялися думками щодо того, як нові технології можуть вдосконалити захист особистих даних та які юридичні механізми потрібно розробити для забезпечення цифрової ідентичності. Засідання дало змогу всім учасникам глибше зрозуміти сучасні виклики та перспективи у сфері цифрової ідентичності та приватності.