КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

Інститут права та сучасних технологій

КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА ЗДОРОВ’Я

Людмила Юріївна ДУДОРОВА

завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор

Адреса: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 1, ауд. 1-0004

Контактний телефон: +38044 256 29 67

E-mail: 

Положення про кафедру фізичного виховання та здоров’я

 

 https://www.facebook.com/fitness.and.recreation.knutd/

 https://www.instagram.com/fitness_and_recreation_knutd/

Історія

Кафедра фізичного виховання була заснована у 1948 році. За період існування було багато зроблено для пропагування фізичної культури та спорту у студентському середовищі.

Завідувачами кафедри у різні роки працювали:

1948–1964 – Георгій Костянтинович Кисилевський;

1964–2000 – проф. Євгеній Миколайович Молодан;

2000–2014 –Володимир Петрович Ткаченко.

Із  2014 р. і по теперішній час кафедрою керує доктор педагогічних наук, професор Людмила Юріївна Дудорова.

Науково-педагогічні працівники

На кафедрі працюють 7 викладачів: 3 професори, 2 доцента, 2 старших викладачі. Навчально-допоміжний персонал кафедри – два лаборанти: виконують роботи, які пов’язані із забезпеченням навчального процесу.

Значна частина викладачів мають багаторічний стаж та досвід роботи у закладі вищої освіти, високу педагогічну кваліфікацію. 

Наразі на кафедрі фізичного виховання працюють:

Людмила Юріївна ДУДОРОВА, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: фізична культура і спорт, здоровий спосіб життя студентської молоді, підготовка фахівців з туризму.

Автор понад 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science, 1 патент на винахід.

 

Олександр Миколайович КОЛУМБЕТдоктор педагогічних наук, професор, професор кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: теорія та методика фізичної культури, спортивного тренування та основ здоров’я різних груп населення.

Автор понад 200 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science

Підготував: 1 кандидата педагогічних наук.

Нагороди: Подяка Міністерства освіти і науки України, відзнака Державного комітету СРСР з фізичної культури і спорту, сертифікат міжнародного Олімпійського комітету за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів галузі.

 

Юрій Миколайович ВИХЛЯЄВ, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри фізичного виховання та здоровʼя.

Напрями наукової діяльності:  інноваційні технології у фізичному вихованні студентів та осіб з обмеженим можливостями здоровʼя, технології рухової активності, фізичної терапії, ерготерапії рекреації та технічні засоби для їх здійснення.

Автор понад 200 наукових та науково-методичних праць, з яких три наукові монографії, чотири навчальні посібники, близько 50 авторських свідоцтв і патентів на винаходи та корисні моделі.

Підготував: 2 кандидатів педагогічних наук.

Нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України» МОН України.

Лілія Миколаївна ТОМІЧ, кандидат медичних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: фізична терапія, ерготерапія; здоров’я людини; реабілітація дітей з особливими освітніми потребами.

Автор понад 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі навчальних посібників з грифом МОН України.

Нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України», нагрудний знак «Василь Сухомлинській».

Юлія Володимирівна ПАРИШКУРА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: фізичне виховання; теорія і методика фізичного виховання в ДНЗ; теорія і методика фізичного виховання та валеологічної освіти.

Автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.

 

Сергій Михайлович ЧЕРНОВСЬКИЙ, старший викладач кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: оздоровча фізична культура, розвиток фізичних якостей юнаків та студентської молоді засобами футболу.

Автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.

Нагороди: відзнака Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту «Почесний працівник фізичної культури та спорту», медаль Федерації футболу м.  Києва «За заслуги III-го ступеню».

 

Володимир Петрович ТКАЧЕНКО, старший викладач кафедри фізичного виховання та здоров’я

Напрями наукової діяльності: фізичне виховання, оздоровча фізична культура та розвиток фізичних якостей студентів засобами волейболу.

Автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць.

Нагороди: відзнака Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту «Почесний працівник фізичної культури та спорту».

Костянтин Миколайович БАБИЧ, старший лаборант кафедри фізичного виховання та здоров’я.


Олександр Олексійович ФЕДОРЕНКО, лаборант кафедри фізичного виховання та здоров’я

Навчальні приміщення та спортивні зали

Кафедра має в своєму розпорядженні чотири спортивних зали для практичних занять, футбольне поле з легкоатлетичними доріжками (спортивну арену), стрілецький тир, тренажерний зал, три викладацькі кімнати, наукову лабораторію.

Спортивний зал №1 (баскетбольний) Спортивний зал №2 (волейбольний)
Спортивний зал №5 (настільний теніс)  Спортивний зал №6 (настільний теніс)
Стрілецький тир Тренажерний зал
Стадіон
Навчально-методичне забезпечення

Колектив кафедри постійно працює над підготовкою та оновленням навчально-методичних посібників, пошуком нових форм і методів активізації освітнього процесу з фізичного виховання студентів.

Щорічно викладачі кафедри готують до видання понад 20 найменувань методичних розробок (завдання для самостійної роботи, методичні вказівки до виконання рухової активності та ін.).

Освітній процес здійснюється у формі практичних та секційних занять, організується самостійна робота студентів, яка передбачає написання рефератів та тестування.

З навчальної дисципліни «Фізичне виховання» сформовано комплекс методичної документації (навчально-методичні комплекс), який охоплює: програму дисципліни за змістовними модулями, завдання до практичних занять, методичні вказівки та завдання для самостійної роботи студентів, критерії оцінювання поточного, модульного та підсумкового контролю знань студентів, сучасні методики та технології викладання.

Спеціальності

Кафедра фізичного виховання та здоров’я є випускаючою та проводить підготовку бакалаврів зі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» - освітня програма «Фітнес та рекреація»

Бакалаврат

Освітня програма:

Фітнес та рекреація

Кваліфікація:

Бакалавр з фізичної культури і спорту

Термін навчання 

8 семестрів (4 роки) 

Кредити ECTS

240

Форма навчання 

денна / заочна / дистанційна

Результати навчання:

Після закінчення курсу навчання бакалавр буде демонструвати:

здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері фізичної культури і спорту, що передбачає застосування теорій та методів фізичного виховання та спорту, медико-біологічних, психолого-педагогічних дисциплін, менеджменту і характеризується комплексністю та невизначеністю умов. Здатність продемонструвати знання основ професійно-орієнтованих дисциплін у сфері фізичної культури і спорту; виконавську дисципліну; працювати в  міждисциплінарній команді та самостійно, організовувати свій бізнес в сфері фізичної культури і спорту, управляти особистим саморозвитком (самонавчання, застосування знань на практиці, готовність і здатність навчатися самостійно), генерувати проривні інноваційні бізнес-ідеї. 

Сфера працевлаштування: 

випускники можуть працювати в ДЮСШ, СДЮСШ, фітнес-центрах, фітнес-клубах, центрах спорту і здоров'я, центрах спорту для всіх: інструктор-методист спортивної школи, інструктор з аеробіки, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу), фітнес-тренер, фахівець із організації дозвілля, інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму), інструктор із стройової та фізичної підготовки, інструктор-методист з фізичної культури та спорту, інструктор-методист з виробничої гімнастики.

Студенти КНУТД - кращі спортсмени
 1. Олена Костевич – заслужений майстер спорту України з кульової стрільби. Чемпіонка Олімпійських ігор, світу, Європи.
 2. Наталя Сергієнко – заслужений майстер спорту України, чемпіонка Дефлімпійських ігор, чемпіонка світу, Європи, Універсіади з настільного тенісу.
 3. Павло Остапенко – майстер спорту Міжнародного класу України, срібний призер Молодіжного чемпіонату світу і бронзовий призер Молодіжного чемпіонату Європи з пляжного волейболу, гравець основного складу команди суперліги «Локомотив» Київ з волейболу.
 4. Георгій Холод – майстер спорту України з фехтування. Чемпіон Універсіади України.
 5. Олексій Гладских – майстер спорту України з грекоримської боротьби. Чемпіон Універсіади України.
 6. Анастасія Косташенко – кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики. Збірниця молодіжної команди України. Відмінниця навчання.
 7. Мар’яна Стоянович – майстер спорту Міжнародного класу України з дзюдо та сумо. Срібна призерка Молодіжного чемпіонату Європи.
 8. Богдан Гончаренко – майстер спорту Міжнародного класу України з карате. Багаторазовий чемпіон України, Європи та світу. 
 9. Артем Коновалов – майстер спорту України з карате. Чемпіон України, Європи та світу.
 10. Владислав Степурко – майстер спорту України з бально-спортивних танців. Чемпіон України, чемпіон Європи, призер чемпіоната Євразії та світу з латиноамериканської програми.
 11. Аліна Бітлян – кандидат в майстри спорту з бально-спортивних танців, фіналіст чемпіонату Європи в категоріях молодь 1 та 2 Rising Star з латиноамериканської програми.

Кафедра здійснює таку діяльність

З-поміж різноманітних засобів підвищення працездатності, зниження стомлюваності та профілактики відхилень у стані здоров’я одним із найефективніших справедливо вважається фізична підготовка.

У нашому університеті фізичному вихованню та спорту відводиться помітне місце. Програма фізичного виховання студентів, крім фізичної підготовки загального спрямування, передбачає розділ професійно-прикладної фізичної підготовки. Фізичним вихованням охоплене практично все студентство. Заняття проводяться з видів спеціалізації: футбол, волейбол, баскетбол, бадмінтон, настільний теніс, ритмічна, атлетична гімнастика та кульова стрільба. Заняття мають як практичну, так і теоретичну форми з урахуванням індивідуального підходу до тих, хто займається. Основними завданнями підготовки, загальними для студентів є:

 • підвищення фізичної динамічної працездатності за рахунок вдосконалення фізичних якостей: витривалості, сили, гнучкості, координації рухів, спритності та ін.;
 • забезпечення високого рівня функціонування серцево-судинної, дихальної, кістково-м’язової систем організму, його вестибулярного апарату;
 • розвиток психічних якостей та навичок;
 • вироблення стійкості до несприятливих погодних умов.

 

Спортивний колектив КНУТД постійний учасник спартакіади Печерського району міста Києва «Під золотими куполами Печерська» та «Спартакіади здоров’я Печерського району» з 12 видів спорту. У загальному підсумку є багаторазовими чемпіонами спартакіади.

Високі показники мають збірні ігрові команди з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу та кульової стрільби.

 • Збірна команда «Легпром» з футболу є призером чемпіонату України серед ЗВО України, постійний учасник чемпіонатів м. Києва.
 • Збірна команда «Легпром» з баскетболу бере участь в чемпіонатах України, є чемпіоном клубу Студентської профспілкової асоціації м. Києва.
 • Збірна команда «Легпром» з волейболу бере участь в Студентській лізі чемпіонату України, фіналісти Універсіади України.

Педагогічний колектив кафедри приділяє значну увагу питанням навчально-методичного забезпечення навчального процесу. Викладачі кафедри підготували багато наукових розробок, які опубліковані та спрямовані на підвищення якості теоретичної та практичної підготовки студентів, їх самостійної роботи.

Із 1958 р. функціонує університетський спортивно-оздоровчий табір «Молодіжний» у с. Плюти. Щорічно у таборі, і в літку і в зимовий період, проводяться змагання з різноманітних видів спорту, туристичні походи та інші спортивні заходи.

Змагання з перетягування канату Футбольні змагання між командами
Змагання з настільного тенісу Змагання з волейболу
Співпраця з роботодавцями

Стейкхолдерами кафедри фізичного виховання та здоров’я є:

 1. Б. М. Короваєва, голова Громадської організації «Горизонт-17».
 2. Н. Лисенко, директор учбово-координаційного центру «АККОРД».
 3. В. С. Бабич, заступник директора науково-виробничого підприємства «ІНКОС».
 4. С. В. Петрикей, президент Чернігівського спортивного клубу «Рукопашний бій».
 5. Б. А. Максимчук, директор спортивного клубу «Максимус».
 6. С. А. Грачов, директор спортивного клубу «GrachovSport».

Партнери кафедри фізичного виховання та здоров’я:

 1. ГО ПФА «Зірки футболу».
 2. ГО «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Ніка-05».
 3. ГО «Спортивний клуб КНУТД».
 4. Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Маяк Оболоні».
 5. Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, Київська обл., м. Українка.
 6. Громадська організація «Горизонт-17».
 7. Учбово-координаційний центр «АККОРД».
 8. Чернігівський спортивний клуб «Рукопашний бій».
 9. Спортивний клуб «Максимус».
 10. Спортивнийо клуб «GrachovSport».

Бази практики: ГО ПФА «Зірки футболу», Київська обл., смт Чабани;  ГО «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Ніка-05», м. Івано-Франківськ;  ГО «СПОРТИВНИЙ КЛУБ КНУТД», м. Київ; ФОП Паришкура Ю. В., м. Київ; ТОВ «Охоронне агентство «Бастіон», м. Кривий Ріг; Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Маяк Оболоні», м. Київ; Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, Київська обл., м. Українка.

Зарубіжне партнерство

Футбольна збірна «Легпром» КНУТД підтримує зв’язки з польськими студентськими командами, з якими брала участь в турнірі «СТУД-ЄВРО 2012», в м.Києві. В турнірі брали участь команди:

 1. Політехніки  Шльонська, м. Глівіце;
 2. Університет Ягельонські, м. Краків;
 3. Університет Шльонський, м. Катовіце;
 4. Університет ім. Адама Міцкевича, м. Познань.

Також кафедра підтримує зв’язки із Приватною Вищою Школою Охорони Середовища, Польша, м. Радом.