КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС МОЛОДИХ ДИЗАЙНЕРІВ-МОДЕЛЬЄРІВ «ПЕЧЕРСЬКІ КАШТАНИ»

 

Президент конкурсу: ректор КНУТД Іван ГРИЩЕНКО, д.е.н., проф., акад. НАПН України

Директор конкурсу: Марина КОЛОСНІЧЕНКО, директор студентського Центру моди, креативних ідей та творчості, д.т.н., проф.

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4, Студентський Центр моди, креативних ідей та творчості

Контактні телефони: +38044-256-21-12, +38097-074-39-25, +38097-545-59-79

e-mail: [email protected]

 

 

Фільм «Печерські Каштани» - історія конкурсу»
Положення конкурсу «Печерські Каштани»
Свідоцтво на знак для товарів і послуг

 

Пост-релізи:

 

 

 

УМОВИ УЧАСТІ

у ХХІV Міжнародному конкурсі молодих  дизайнерів-модельєрів

«Печерські каштани»  

 

Оргкомітет конкурсу повідомляє про початок реєстрації на ХХІV Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Печерcькі каштани» і запрошує взяти участь у конкурсній програмі та фіналі Конкурсу, який відбудеться 25 травня 2024 року.

Творча концепція та девіз Конкурсу «Вишукані технології: мода, дизайн, розвиток» Sophisticated technologies: fashion, design, development»). Конкурс є платформою для творчого вираження та висвітлення важливих аспектів сьогодення. Учасники мають можливість створити модні колекції, що відображають унікальну інтерпретацію багатьох сучасних тем.

Організація проведення конкурсу

Організаційне, методичне та інформаційне забезпечення Конкурсу здійснює КНУТД.

До оргкомітету Конкурсу входять провідні науково-педагогічні працівники факультетів мистецтв та моди, дизайну, коледжів КНУТД, партнерів університету зі складу профільних вітчизняних і зарубіжних навчальних закладів, підприємств тощо.

Офіційні мови Конкурсу: українська, англійська.

Склад журі

Журі (за напрямами Конкурсу) складається з провідних фахівців моди та модного бізнесу, які працюють у fashion-галузі та профільної вищої освіти національного та світового модного сегменту, представників засобів масової інформації, експертів в галузі моди і дизайну.

Нагородження учасників конкурсу

Визначення переможців Конкурсу здійснюється журі: визначаються перші три місця у кожній номінації Конкурсу (журі залишає за собою право присудження в кожній номінації від одного до трьох місць); Гран-Прі обирається з колекцій Одягу, Взуття та Аксесуарів. Фіналісти отримують відповідні Дипломи, а всі учасники – Сертифікати за участь у Конкурсі.

Порядок проведення конкурсу   

У Конкурсі можуть брати участь студенти, молоді дизайнери та модельєри, інші учасники освітнього процесу з галузей текстилю, моди, дизайну. Конкурс складається з трьох професійних конкурсів: одягу; взуття та аксесуарів; текстилю.

Конкурс проводиться у три етапи:

перший – підготовчий (учасники надсилають підготовлені роботи для оцінювання);

другий – відбірковий півфінальний (журі оцінює надісланий відео-контент та приймає рішення про проходження у наступний етап);

третій – фінал Конкурсу (учасники-фіналісти демонструють свої колекції на подіумі, за оцінками журі визначаються переможці).

Участь у конкурсній програмі можлива за умови подачі Заяви про участь у Конкурсі з подальшим поданням контенту до 10.05.2024 р. У Заяві необхідно зазначити інформацію про можливість offlinе-участі у фінальному показі (вказується при реєстрації роботи). Кількість учасників від закладів вищої освіти є необмеженою. Кожен конкурсант має право брати участь у будь-якій номінації в необмеженій кількості раз за умови представлення різних конкурсних робіт. Обов’язкова умова: представлені роботи повинні бути авторськими, оригінальними та такими, що не були представлені на попередніх Конкурсах «Печерські Каштани».

Професійні конкурси проводяться за наступними номінаціями:

Конкурс

Номінація

ОДЯГ

(жіночий, чоловічий,

дитячий)

PRET-A-PORTER

PRET-A-PORTER De Lux

FOLK

PRO-ART

SPECIAL

(спорт, корпоративний, для танців, рабочий одяг тощо)

EKO – FASHION

DIGITAL-FASHION

ВЗУТТЯ

та

АКСЕСУАРИ

PRET-A-PORTER

PRET-A-PORTER De Lux

PRO-ART

EKO-FASHION

ACCESSORIES

DIGITAL SHOE AND ACCESSORIES PROJECTS

ТЕКСТИЛЬ

Гобелен

Батик

Печворк (клаптикові техніки)

Вишивка

Лялька

Макети малюнків для тканин

Інтер’єр (макет)

DIGITAL PROJECTS

 

ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

(ОДЯГ, ВЗУТТЯ та АКСЕСУАРИ)

Кожен учасник Конкурсу має право брати участь в декількох номінаціях.

Під конкурсними роботами мається на увазі підготовлений відео-ролик або анімована презентація тривалістю до 3-х хвилин із підібраним музичним або голосовим супроводом, в якій представлена необхідна за умовами конкурсу кількість виготовлених моделей або ескізів. Представлене відео має відображати концепцію та давати можливість оцінити кількість та якість представлених робіт, наявність загального плану (всі представлені моделі в одному кадрі) є обов’язковою для оцінки цілісності образу колекції. Матеріал повинен містити інформацію про назву колекції. Наявність інформації про авторів залишається на розсуд авторів роботи.

Для конкурсу Одягу колекція повинна відповідати таким умовам:

 • представлення творчої ескізної пропозиції – модельний ряд ескізів колекції (не менше 7 ескізів; участь у конкурсі лише з ескізними пропозиціями не передбачає виходу у фінал).
 • виконана в матеріалі колекція (не менше 3-х моделей), що представляють цілісне відображення авторського проєкту.

Для конкурсу Взуття і Аксесуарів колекція повинна відповідати таким умовам:

 • представлення творчої ескізної пропозиції – модельний ряд ескізів колекції (не менше 7 ескізів; участь у конкурсі лише з ескізними пропозиціями не передбачає виходу у фінал).
 • виконана в матеріалі колекція (не менше 3-х моделей), що представляють цілісне відображення проектного образу.

Оцінювання колекцій:

 • член журі оцінює кожну колекцію за 10-ти бальною шкалою за основними критеріями новизни та оригінальності ідеї, композиційно-художньої виразності, цілісності образу тощо;
 • всі бали підсумовуються; розраховується середнє значення з урахуванням кількості членів журі в оцінюванні кожної колекції; формується рейтингова таблиця;
 • обговорення результатів членами журі; визначення фіналістів та дипломантів Конкурсу.

 

ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

(ТЕКСТИЛЬ)

До участі в конкурсі Текстиль приймаються роботи за напрямами: Гобелен; Батик; Печворк (клаптикові техніки); Вишивка; Лялька; Макети малюнків для тканин та інтер’єру; Проекти інтер’єрів та архітектурних споруд.

Критерії оцінки: художня виразність та оригінальність; використання сучасних ідей, форм, матеріалів і технологій; оформлення та представлення виробу.

Всі подані на конкурс роботи повинні мати завершений вигляд, бути оформленими відповідно до специфіки обраного напряму та техніки виконання, являти собою цілісний та завершений авторський проєкт.

Кількість авторів колекції – не більше 2-х осіб.

Організаційні внески: БЕЗКОШТОВНО

 

КОНКУРСНІ МАТЕРІАЛИ І ТЕРМІНИ ЇХ НАДАННЯ ДО ОРГКОМІТЕТУ

 1. До 10.05.2024 р. – опрацювання заявок організаційним комітетом; учасники Конкурсу заповнюють форму онлайн-реєстрації та надсилають свої роботи; http://surl.li/rhcad
 2. 11.05 – 14.05.2024р.– перегляд та оцінювання робіт членами журі, визначення фіналістів Конкурсу;
 3. 15.05.2024 р.інформування учасників-фіналістів про проходження та участь у фінальному етапі Конкурсу;
 4. 25.05.2024 р.фінал Конкурсу – визначення та нагородження переможців: Гран-Прі Конкурсу та перші три місця в кожній номінації;
 5. 26.05 – 30.05.2024 р.підведення Підсумків, надсилання Дипломів та Сертифікатів учасникам Конкурсу.

 

Директор конкурсу: Марина Колосніченко +38(097)0743925

Модератори: Анастасія Стельмах +38(096)0989827

Вікторія Михайлюк +38(097)5455979

 

 

Історія

За ініціативи Київського національного університету технологій та дизайну під патронатом Міністерства освіти і науки України Міжнародний конкурс молодих модельєрів-дизайнерів «Печерські каштани» проводиться з 2001 року.

Світ української моди називає цей конкурс студентським, адже у ньому беруть участь лише студенти. Починаючі модельєри-дизайнери вчаться розмовляти мовою створеного ними ж образу, намагаються висловити себе через форму того чи іншого костюма.

Чотириденні півфінальні покази, досить жорсткий відбір професійного журі – і нарешті, заключний етап (фінал) – щасливі переможці і учасники, які встигають стати справжніми друзями. Так щороку проходить конкурс, а «модні» критики вже не вперше відзначають високий рівень конкурсантів та зазначають, що проведення подібного конкурсу необхідне для розвитку української моди та висвітлення нових імен.

Сьогодення професійного світу моди живе у окремому просторі так званих “Fashion Week”-ів, крокує за напрямом світових тенденцій, виблискує на сторінках “глянців”. Але були часи, коли поняття “мода”, було “матове” і мало на меті лише достатню функціональність. Саме за тих часів (1955 р.), коли студентів ВНЗ легкої промисловості готували як фахівців масового виробництва, і були започатковані перші кроки до індивідуального прояву творчих фантазій студентів тоді ще Київського технологічного інституту легкої промисловості. Це були покази дипломних робіт студентів швейних спеціальностей і мали назву з огляду на використання найдешевших матеріалів (переважно ситців) «Ситцеві бали».

 

Ситцевий бал (1955 р.)

 

 

Студентські колекції 80-х і 90-х років

Після заснування в 1988 році в інституті Студентського будинку моди подібні заходи стали щорічними.

В 2001 році, коли колишньому ДАЛПУ було надано статус Київського національного університету технологій та дизайну, радою університету було запропоновано створити не просто перегляд робіт, а конкурс, який того ж року здобув міжнародного статусу та отримав назву «Печерські каштани». Ця назва є символічною, адже університет знаходиться в старовинному центрі столиці України – на Печерську, де кожного травня, коли відбувається конкурс, розквітають каштани. Логотип конкурсу найточніше передає поєднання граціозної краси з листям каштану, як символ молодих паростків моди.

 

Колекції учасників конкурсу «Печерські каштани» 2001-2010 рр.

Щорічно в конкурсі беруть участь понад 200 конкурсантів з різних міст України та Європи. Цільова глядацька аудиторія, що становить блтзько 5000 чоловік, складається зі студентства, провідних фахівців індустрії моди та шоу-бізнесу, керівників та власників підприємств легкої промисловості, закордонних гостей.

Тому, засновник такого масштабного конкурсу, як «Печерські каштани», Київський національний університет технологій та дизайну, зокрема факультет дизайну та Студентський будинок Моди як безпосередній виконавець та організатор заходу, одним зі своїх головних завдань бачать надання талановитій молоді України та зарубіжних країн можливостей встановлення творчих контактів, обміну досвідом, спілкування з провідними дизайнерами – творцями сучасної та майбутньої моди, об'єднання їх інтелектуального та практичного досвіду, взаємозбагачення культурними і національними традиціями, налагодження дружніх відносин та співпраці. Крім того – відзначення початківців, майбутніх фахівців у сфері дизайну, художнього моделювання, конструювання та технології виготовлення одягу, взуття, аксесуарів, текстильних виробів дає можливість познайомити з роботою молодих спеціалістів потенційних роботодавців, що безсумнівно розширює можливості працевлаштування молоді. А це сьогодні надзвичайно актуальна проблема для будь-якого студента.

Розуміючи це, викладачі КНУТД всіма силами намагаються допомогти молоді, яка дійсно відчуває в собі покликання дизайнера.