Підсумки V Міжнародної науково-практичної конференції «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг» - «MSIE-2021»

4 листопада 2021 року в Київському національному університеті технологій та дизайну на базі факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій відбулася п’ята ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг» - «MSIE – 2021».

Мета конференції полягала у вирішенні актуальних питань та обміну досвідом в галузі мехатронних систем з представниками споріднених закладів вищої освіти, наукових установ та виробництв України і зарубіжжя. Зокрема Польщі, Угорщини, Литви, Туреччини, Швейцарії, Великої Британії, Єгипту, США.

В роботі конференції прийняли участь провідні заклади вищої освіти різних регіонів України, серед яких: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Хмельницький національний університет, Луцький національний університет, Національний університет «Запорізька політехніка», Державний університет «Одеська політехніка», Університет «Крок», Українська інженерно-педагогічна академія, Інститут кібернетики НАН України.

Тематика конференції охоплювала три наукові напрями:

1) Інновації та інжиніринг мехатронних, електротехнічних та електромеханічних систем;

2) Інженерія інтелектуальних та інформаційно-комунікаційних технологій і систем;

3) Технічне регулювання України в світлі європейської інтеграції.

Робота конференції другий рік поспіль проходила у змішаному режимі з використанням платформи Zoom. За результатами роботи конференції видано збірник тез доповідей.

Від імені ректора Київського національного університету технологій та дизайну, доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Івана Михайловича Грищенка конференцію відкрила проректор з наукової та інноваційної діяльності КНУТД, професор, доктор економічних наук Людмила Михайлівна Ганущак-Єфіменко.

Людмила Михайлівна наголосила на важливості проведення щорічної конференції з таких актуальних для наукової спільноти питань, як мехатроніка та інжиніринг, висловила вдячність зарубіжним колегам, які щорічно підтримують конференцію, побажала усім міцного здоров’я та плідної праці.

Модератор конференції – декан факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій, кандидат технічних наук, доцент Володимир Миколайович Павленко розпочав роботу конференції.

З вітальним словом до учасників та гостей конференції виступили:

Байрамов Шахін Вагіф огли – ректор Мінгячевірського державного університету, Азербайджан.

Олег Миколайович Синюк проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету, доктор технічних наук, професор, Україна.

Генадій Валентинович Сніжной – завідувач кафедри мікро- та нано-електроніки Національного університету «Запорізька політехніка», доктор технічних наук, професор, Україна.

Володимир Володимирович Стаценкопроректор з цифрової інформації, Київського національного університету технологій та дизайну доктор технічних наук, професор,  Україна.

Atul Bhaskar – Professor of Applied Mechanics, Faculty of Engineering, Southampton University, Great Britain.

Учасники конференції заслухали та обговорили доповіді:

Романа Михайловича Тріща - доктора технічних наук, професора, професора кафедри енергетики, метрології та енергозберігаючих технологій Української інженерно-педагогічної академії, Україна: «Універсальна система оцінювання ризиків виготовлення продукції заданої якості».

Юрія Юрійовича Щербаня – доктора технічних наук, професора, заступника директора Київського коледжу легкої промисловості з навчально-методичної роботи, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, академіка міжнародної академії інформатизації, Україна: «Особливості використання серверних процесорів XEON в системах на чипсетах».

Леоніда Михайловича Віткіна – доктора технічних наук, професора, професора кафедри управлінських технологій Університету «Крок», Україна: «На шляху досягнення відповідності української системи технічного регулювання з європейською».

Костянтина Олександровича Дядюри доктора технічних наук, професора, професора кафедри біомедична інженерія Державного університету «Одеська політехніка», Україна: «Інтероперабельність медичної інфраструктури інформатизації».

Володимира Миколайовича Опанасенка – доктора технічних наук, професора, провідного наукового співробітника Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, Україна: «Застосування технології реконфігурованого комп’ютерінгу в задачах класифікації».

Ольги Валентинівни Василенкокандидата технічних наук, доцента, доцента кафедри мікро- та наноелектроніки Національного університету «Запорізька політехніка», Україна: «Mechatronics as a basis for cyber-physical systems».

Марка Геннадійовича Залюбовського – кандидата технічних наук, докторанта кафедри прикладної механіки та машин Київського національного університету технологій та дизайну, Україна: «Особливості конструювання приводів галтувальних машин».

Дар’ї Ядрової – студентки гр. БІТ-1-20, голови студентського самоврядування факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій Київського національного університету технологій та дизайну, Україна: «Поліпшення якості провадження освітніх програм технічних спеціальностей очима студентської спільноти».

V-а Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг» - «MSIE – 2021» пройшла на високому науково-організаційному рівні, була достатньо інформативною та корисною для широкого кола слухачів. Цьому сприяли змістовні доповіді та наукові дискусії, які надалі є підґрунтями для розвитку власних інноваційних проектів в галузі мехатроніки та інжинірингу.

Дякуємо всім учасникам конференції. Бажаємо творчого натхнення і чекаємо на нові зустрічі в 2022 році.