УЧАСТЬ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА І ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРАВО» В ЗАХОДІ ПРОГРАМИ USAID «СПРАВЕДЛИВІСТЬ ДЛЯ ВСІХ»

31 травня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри приватного та публічного права, аспіранти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (групи ДФЗП-20, ДФП-22, ДФПв-22), студенти першого (бакалаврського) (групи БП-21, БП-20, БП 1-19, БП 2-19) та другого (магістерського) (групи МгП-22, МгзП-22) рівнів вищої освіти прийняли участь в онлайн заході, присвяченому запуску Серії навчальних модулів з протидії корупції в Україні, який було організовано Програмою USAID «Справедливість для всіх» та Управлінням ООН з протидії наркотикам і злочинності / United Nations Office of Drugs and Crime (UNODC).

В заході взяли участь майже 300 осіб – посадовці, представники адміністрації правничих шкіл, науковці, експерти у галузі освіти та протидії корупції, здобувачі вищої освіти, які обговорювали важливість освіти в галузі протидії корупції та формування культури нульової толерантності до корупції в українських університетах. Робочими мовами заходу були англійська та українська. Програма USAID «Справедливість для всіх» забезпечила синхронний переклад виступів учасників.

Під час заходу ключовими питаннями були такі: роль вищої освіти в забезпеченні Цілі сталого розвитку № 16 в частині протидії корупції; необхідність розробки та впровадження поведінкових досліджень, які надають докази та висвітлюють оптимальні освітні заходи з питань протидії корупції; серія університетських модулів з протидії корупції Управління ООН та кращий досвід використання Серії університетських модулів з протидії корупції Управління ООН у навчанні.

Серія університетських модулів із протидії корупції (https://www.unodc.org/e4j/en/tertiary/integrity-ethics_ukrainian.html) та Серія університетських модулів із доброчесності та етики (https://www.unodc.org/e4j/en/tertiary/integrity-ethics_ukrainian.html) Управління ООН, що пройшли перевірку експертами-партнерами, були перекладені українською за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» та у співпраці із Національним агентством із запобігання корупції України. Завершивши роботу над перекладом Серії університетських модулів із протидії корупції українською, Управління ООН та Програма USAID «Справедливість для всіх» тепер працюють із Національним агентством із запобігання корупції, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти та Міністерством освіти і науки України над розгортанням програми та залученням якомога більшої кількості університетів, викладачів та інших стейкхолдерів для зміцнення освіти в галузі протидії корупції у вищих навчальних закладах України.