КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

OPEN DAY ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ «FASHIONTEX» В КНУТД

У Київському національному університеті технологій та дизайну на кафедрі моди та стилю 20 травня 2026 р. відбувся Open Day міжнародного грантового проєкту Європейського Союзу за програмою Creative Europe «Європейська академія FashionTEX для молодих дизайнерів для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу».

 

Захід став важливою платформою для ознайомлення студентів КНУТД із можливостями, які відкриває участь у міжнародному освітньому проєкті, спрямованому на розвиток цифрових компетентностей у сфері дизайну та проєктування одягу.

Під час зустрічі здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники дізналися про ключові етапи реалізації проєкту «FashionTEX», його міжнародну складову та перспективи професійного розвитку, які він надає студентам. Особливу увагу було приділено сучасним цифровим технологіям у fashion-дизайні, зокрема використанню інструментів 3D-моделювання для створення віртуальних колекцій одягу.

Open Day передував навчальний курс із вивчення програмного забезпечення CLO3D, ліцензійне забезпечення якого було надано Університету в рамках грантового проєкту, що дозволило учасникам отримати практичні навички цифрового конструювання та візуалізації одягу. Отримані знання стануть важливою основою для подальшої роботи не тільки в межах проєкту.

Під час проведення Open Day студенти, що бажали прийняти участь в наступних етапах грантового проєкту, представили концепції своїх робіт, в результаті чого для подальшої участі в проєкті було обрано двох з них.

 

 

  

Наступним етапом для обраних учасників стане онлайн-навчання, під час якого студенти поглиблюватимуть свої знання у сфері цифрового fashion-дизайну, інноваційних технологій та міжнародної командної співпраці.

Після завершення онлайн-етапу учасники проєкту матимуть унікальну можливість на початку вересня пройти двотижневе інтенсивне практичне навчання в MakerSpace на базі Латвійської академії мистецтв (м. Рига, Латвія) за грантові кошти проєкту. Там студенти працюватимуть у міжнародному середовищі з представниками партнерів з 11 країн Європи, обмінюватимуться досвідом з ними та застосовуватимуть здобуті знання на практиці.

Проведення Open Day викликало значний інтерес серед студентів, які активно долучалися до обговорення, ставили запитання та виявили високу мотивацію до участі у проєкті. FashionTEX відкриває нові можливості для молодих дизайнерів, поєднуючи креативність, інновації та міжнародну співпрацю, що є надзвичайно важливим для розвитку сучасної fashion-освіти в Україні.

 

26.06.2026