Засідання індустріальної комунікаційної платформи Цільової команди з податкової реформи з представниками легкої промисловості

18.06.2015 відбулося засідання індустріальної комунікаційної платформи Цільової команди з податкової реформи з представниками легкої промисловості на базі ПП «Ярослав». Участь прийняли керівники галузевих наукових установ, підприємств текстильної, швейної, трикотажної, шкіряно-взуттєвої та хутряної галузей.

У презентації бачення податкової реформи Асоціації «Укрлегпром» взяли участь заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва та заступник директора департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФСУ Олексій Задорожний.

Метою зустрічі стала гостра необхідність обговорити важливі питання у сфері регулювання та оподаткування легкої промисловості для подальшого вирішення проблемних питань і врахуванні їх при розробці нового Податкового кодексу.

Представник Київського національного університету технологій та дизайну - Тетяна Ізовіт - віце-президент «Укрлегпром», презентувала Індустріальну платформу, яка відобразила основні економічні показники розвитку легкої промисловості та їх потенційні можливості, проблемні питання у роботі галузі та пропозиції щодо їх вирішення.

Під час обговорення були зазначені пріоритети перспективного розвитку легкої промисловості  та її важливість для національної економіки, що зумовлено значною ємністю внутрішнього ринку товарів, швидким обігом капіталу, високим рівнем доданої вартості продукції, незначним впливом на довкілля та наявністю висококваліфікованих кадрів в усіх регіонах, більше 90% з яких − жінки.

Керівниками підприємств загострено увагу на чинниках, що негативно впливають на роботу підприємств, зокрема: відсутність рівних умов конкуренції, несвоєчасне повернення ПДВ, складність проведення митних процедур та адміністрування податків.

Для стабільного розвитку та економічного зростання рівня легкої промисловості учасниками засідання запропоновано: модернізувати єдиний податок та запровадити єдину систему оподаткування; запровадити обов’язкове ведення обліку на підставі первинних документів та реєстраторів касових операцій у торгівлі; ввести норму щодо участі у державних закупівлях лише тих платників податку, що працюють на загальній системі оподаткування; імплементувати норму Угоди «Про Асоціацію між Україною та ЄС» щодо ввезення на митну територію України одягу, що використовувався, забезпечити своєчасне відшкодування ПДВ при експорті продукції; розробити систему сприяння для успішної модернізації та технічного переоснащення підприємств; підтримати розвиток власної сировинної бази.

За таких умов галузь матиме потенціал до нарощування обсягів виробництва для національного ринку, експорту, створення додаткових робочих місць, збільшення відрахувань у бюджет та валютних надходжень.

Директор  ПП «Ярослав» Барсук О.М. провів екскурсію по виробництву та ознайомив з виробничими ефективними технологіями.

22.06.2015