Студенти-спортсмени високо тримають прапор України

В Київському національному університеті технологій та дизайну вшанували переможців і призерів XXVIII Всеукраїнської літньої Універсіади-2015 та XII літньої  Універсіади України-2015.

Згідно з Регламентом про проведення XII літньої Універсіади України-2015 року упродовж березня-жовтня відбулися змагання з 19 видів спорту (із 22 запланованих) на належному організаційному і професійному рівні.

На етапі масових змагань у ВНЗ та стартах I і II етапів взяло участь понад 500 тисяч студентів-спортсменів. У фінальних змаганнях, що відбулися в 23 містах нашої держави, змагалося понад 4 тисячі студентів з понад 170 вищих навчальних закладів.

ХІІ літня Універсіада України  - 2015 стала надійною базою підготовки та відбору до головного старту сезону ХХVІІІ Всесвітньої літньої Універсіади. Завдяки цьому вдалося залучити до Всеукраїнської Універсіади найсильніших представників освітянського спорту.

Всесвітні Універсіади – змагання для студентів усього світу, які навчаються у вищих навчальних закладах (вік від 18 до 28 років) і відбуваються кожні два непарні роки в неолімпійський рік взимку та влітку впродовж одного календарного року.

Змагання проходять під егідою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) та патронатом Міжнародного Олімпійського Комітету.

За кількістю учасників змагань, видів спорту, спортивному рівню, вимогами до проведення змагань, рівню організації – це другі змагання після Олімпійських ігор.

Цього року студентська збірна України (137 спортсменів, 53 тренери, 3 судді, 13 офіційних і 3 особи медперсоналу) у південнокорейському Кванджу змагалася за медалі найвищого ґатунку з 14 видів спорту. Спортивну честь Української держави на цьому представницькому міжнародному спортивному форумі захищали студенти 41 вишу з 18 областей та міста Києва. Юнаки і дівчата з 21 вищого навчального закладу вибороли 31 медаль (8 золотих, 17 срібних, 6 бронзових) і посіли восьме загальнокомандне місце серед 146 команд країн-учасниць.

Медалістами стали представники таких видів спорту:

золоті медалі – гімнастика спортивна – 2, гімнастика художня – 2, плавання – 2, легка атлетика – 1, веслування академічне – 1;

срібні медалі – гімнастика художня – 4, веслування академічне – 4, гімнастика спортивна – 3, фехтування – 2, волейбол (чол., жін.) - 2, дзюдо – 1, плавання – 1;

бронзові медалі – гімнастика спортивна – 3, гімнастика художня – 1, дзюдо – 2.

для щорічного відзначення найкращих студентів-спортсменів вищих навчальних закладів України наказом Голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки від 31.08.2015 р. №109 було започатковано Конкурс на визначення кращого студента-спортсмена ВНЗ за навчальний рік у кількості 25 осіб.

Протягом вересня журі конкурсу разом із меценатами з Асоціації спортивної індустрії розглянуло подані матеріали від 16 обласних (філій) понад 300 кращих студентів-спортсменів та визначило 25 представників вищих закладів з визнаних видів спорту в Україні за період 2014-2015 навчального року.

Їм було вручено цінні подарунки у вигляді сертифікатів на отримання спортивного майна та обладнання в мережі магазинів “СПОРТМАСТЕР” на суму від 1000 до 1500 грн. .

Нагороди переможцям вручали президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень та заступник Міністра освіти та науки Василь Гевко.

Всіх присутніх пісенними та танцювальними номерами вітали колективи художньої самодіяльності Київського національного університету технологій та дизайну.

23.12.2015