КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

 

Культорологічні і мистецтвознавчі аспекти в дизайні середовища

 

Науковий керівник доктор мистецтвознавства, професор Михайлова Рада Дмитріївна

 

Навчально-наукова лабораторія-майстерня дизайну середовища

 

КОМАНДА

кандидат мистецтвознавства Лавренюк Ольга

пошукач Косеенко Данило Юрійович,

аспірант Круп’як Юрій

аспірантка Зеленська Єва

пошукач Кротевич Олександр

аспірантка Прохорова Ірина

пошукач Шевченко Олена

пошукач Нечай Людмила

пошукач Ярош Ольга

студентка Перетятько Дар’я

студентка Кравченко Ганна

студентка Назарова Ангеліна

АНОТАЦІЯ

Сучасний культурологічний та мистецтвознавчий аналіз формування та функціонування простору-середовища є важливою частиною осмислення архітектури як творчої практики, що супроводжує розвиток людства і є проявом цивілізаційного рівня людської спільноти.

Одним із напрямів роботи даної школи є дослідження архітектури середовища як є  просторово-об'ємного мистецтва, призначеного створювати матеріальне облаштування умов життєдіяльності людини. Виявлення композиційно-просторової сутноcті середовища розкриває  його різні смисли, у тому числі ідеологічно-світоглядний та естетично-емоційний. Особливий аспект також складає часовий вимір архітектури, що  відображає історико-філософській підтекст життя людини у  просторі-середовищі. Різноманітні зразки організації простору-середовища, представлені в історії  архітектури,  демонструють розмаїття об'ємно-просторових рішень та безмежні можливості його організації.

Іншим напрямом роботи наукової школи є дослідження «архітектури» людського образу/ іміджу, який формується в суспільній або індивідуальній свідомості як система конкретно-представницьких змістів.