Майстер-клас для викладачів і студентів-дизайнерів в рамках міжнародної академічної мобільності

В рамках програми співпраці між факультетом дизайну Київського національного університету технологій та дизайну і факультетом образотворчого мистецтва і дизайну Кишинівського державного педагогічного університету ім. І. Крянге (Молдова) 13 квітня 2021 року відбувся онлайн майстер-клас Василія Возіанова – практикоорієнтованого викладача кафедри прикладного мистецтва КДПУ ім. І. Крянге та успішного дизайнера одягу.

Згідно програми академічної мобільності викладачів, аспірантів та студентів України та Молдови доповідачем висвітлено методи створення нетрадиційних художніх, креативних образів та форм одягу, аксесуарів; наведено приклади з практики створення студентами високоестетичних творчих колекцій моделей одягу. Науковець поділився власним досвідом щодо дизайн-проектування силуетних та об’ємно-просторових форм одягу муляжним методом, підходами до роботи над створенням креативних колекцій в фешн-індустрії.

Викладений в рамках професійно-орієнтованої дисципліни «Проектування пластичної форми одягу» матеріал майстер-класу викликав професійну зацікавленість аудиторії у понад 150 слухачів – викладачів, аспірантів і студентів КНУТД і КДПУ ім. І.Крянге.

Так, онлайн майстер-клас відвідали студенти, що здобувають вищу освіту за освітньою програмою «Дизайн одягу»  (в рамках дисципліни «Художнє проектування» групи БДк1,2,3 – 20 (Можина З., Бобак С., Найцзянь Чжан, Науменко Я., Пасішніченко Р., Качур В., Іваник І., Бакланов Є та ін.), БДк1,2,3 - 19 (Малько А., Курочка С., Рябуха Ю., Скічко Д., Хань Чжан, Цзінсюань Чжан, Кудревський М., Гарбаренко Х. та ін.), БДк1,2,3 – 18, БДб - 20), МгДК-20 (Трачук Д., Терещенко О., Товмасян А., Чорна Т та ін.), МгДк-19 (Косточка А., Данилюк О., Глиняйлюк М., Ілюк І.), фахового спрямування «Дизайн аксесуарів та ювелірних виробів» (в рамках дисципліни «Художнє проектування аксесуарів та ювелірних виробів», групи БДю - 20, БДю – 19, БДю - 18); освітньою програмою «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» (в рамках дисциплін «Проектування пластичної форми одягу» (ОС «бакалавр»), групи БШМК – 19 (Ложкіна А., Печериця Д., Загребельна І.), БШМКск - 20 (Підлісна А., Стрижак Л., Бобренко Я. та ін.), БШМК – 18 (Рощина К., Толстошеєва О., Корякіна А., Варволік В., Монько А.), БШМК – 17 (Ананко М., Тарасова К., Дудник Б., Хайлова А., Суслова Є., Арабаджи А. та ін.) , БШМКск – 19 (Юхимчук А., Греблюк М., Андріящук Л. та ін.) «Сучасні технології моделювання та художнього оздоблення виробів» (ОС «магістр»), група МгШМК-20 (Богданова В.), МгШМК-19 (Кубрик В., Арсентьева К., Чернуха В. та ін.). Також на цьому заході були присутні аспіранти спеціальності 022 Дизайн (групи ДФД-19, 20; ДФДв-19, 20 та ДФДз-19, 20).

Запитання і очікування наступної зустрічі були яскравим тому підтвердженням.

Чергова зустріч в рамках міжнародної академічної мобільності представників двох дизайнерських наукових шкіл відомих закладів вищої освіти сприяла обміну багаторічним успішним досвідом і науковими професійними напрацюваннями, гармонізації освітніх підходів та популяризації досягнень науковців університетів.