КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ДНІ КАР’ЄРИ НА КАФЕДРІ БІОТЕХНОЛОГІЇ, ШКІРИ ТА ХУТРА

Результативні «Дні кар’єри» відбулися 26 березня та 10 квітня 2025 року на кафедрі біотехнології, шкіри  та хутра Київського національного університету технологій та дизайну. З-поміж запрошених гостей були провідні представники вітчизняної біотехнологічної галузі: ТОВ «БІОФАРМА-ПЛАЗМА», Міжвідомчого науково-технологічного центру НАН та МОН України «АГРОБІОТЕХ», ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР», ТОВ «УКРСТАРЧ».

Такі зустрічі з представниками підприємств, які вже давно є партнерами Університету та кафедри, є чудовою нагодою поспілкуватись із стейкхолдерами, а для  здобувачів освітніх програм з біотехнологій та біоінженерії – отримати актуальну інформацію від підприємств-практиків щодо особливостей  діяльності, затребуваності у фахівцях, працевлаштування та перспектив кар’єрного зростання випускників КНУТД.

З вітальним словом до гостей та учасників зустрічі звернулися Тетяна Деркач, декан факультету хімічних і біофармацевтичних технологій та Олена Мокроусова, завідувачка кафедри біотехнології, шкіри та хутра, які наголосили на важливості підготовки фахівців-біотехнологів та їх високій затребуваності у секторах біофармацевтики, захисту навколишнього середовища, агросекторі тощо. Особливо в складні часи війни КНУТД приділяє значну увагу якості підготовки майбутнього покоління та надає глибокі знання й навички для забезпечення кадровими ресурсами вітчизняних підприємств.

На високому рівні профільної підготовки КНУТД закцентувала Ольга Демиденко, представник ТОВ «БІОФАРМА-ПЛАЗМА», начальник управління персоналом. Пані Ольга зазначила, що компанія є багаторічним партнером КНУТД та кафедри, завжди підтримує різнопланові ініціативи з боку університету та спільні освітні проєкти, останній із яких – це реконструкція лабораторії та відкриття нового сучасного біокласу. Ольга Демиденко представила цікаву презентацію про становлення та розвиток компанії “BIOPHARMA”, про її стратегічні цілі на майбутнє та місце у світовій спільноті підприємств з переробки плазми людської крові. Надихаючими  стали статистичні дані про обсяги переробки плазми у світі та 10 позицію в світовому рейтингу української компанії, а також географію та обсяги експорту продукції BIOPHARMA, що становить сьогодні 55 % від загального виробництва біотехнологічної продукції компанії. Високо оцінили присутні інформацію про соціальні проєкти компанії “BIOPHARMA” та ґрунтовний підхід щодо підтримки біологічної та хімічної освіти молоді на шляху від школи до університету.

Важливою для студентства була інформація про особливості проходження практики, стажування та початок кар’єри в «БІОФАРМА-ПЛАЗМА», що було підкріплено переліком активних на сьогоднішній день вакансій.  Відчути емоції від проходження співбесіди молодих фахівців перед роботодавцем допомогла вікторина на знання основ з мікробіології, хімії та біології клітин. Студенти, які надали правильні відповіді, отримали цікавий подарунок – термочашку з логотипом компанії “BIOPHARMA” та чудовий настрій.

Директор Міжвідомчого науково-тенологічного центру НАН та МОН України «АГРОБІОТЕХ» Андрій Литовченко продемонстрував можливості застосування біотехнологічної освіти в природоохоронній, сільськогосподарській та відновлювальній сферах. Підприємство «АГРОБІОТЕХ»  спеціалізується на наукових дослідженнях, розробці та виготовленні біологічно-активних речовин, біостимуляторів, органічних добрив для агробізнесу, лісництва та дендрології з акцентом на біотехнологічну складову. Цікавими були представлені досягнення компанії «АГРОБІОТЕХ» на ринку препаратів для захисту та стимулювання росту рослин, які розроблені за принципами мікробних технологій та які активно експортуються за межі України. Компанія активно опікується розробками щодо ліквідації техногенних забруднень, очищення міських колекторів та очисних споруд, розливів нафтопродуктів, залишків отрутохімікатів, а в зв’язку з воєнними діями на території України важливим питаннями сьогодні є захист та поновлення стану ґрунтів.  На завершення виступу Андрій Литовченко наголосив на необхідності фахівців з глибокими знаннями в біотехнології та біоінженерії.

Традиційними вже стали виступи представників ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР», які цьогоріч провів Дмитро Шахнін, керівник лабораторії біофармацевтичних розробок. І цього разу Дмитро Шахнін закцентував на біотехнологічній складовій у виробництві інсулінів, що стало реальною демонстрацією використання знань з біотехнології та біоінженерії в умовах промислового виробництва та мотивуючим чинником для профільного навчання студентів КНУТД. Наведена структура підприємства продемонструвала широту вакансій для працевлаштування випускників-біотехнологів та особливості кожної запропонованої посади, що є позитивним чинником у виборі місця роботи  не тільки за профільними знаннями, а й за особистими пріоритетами.

У цьому році з-поміж запрошених біотехнологічних підприємств «дебютувала» компанія «УКРСТАРЧ», яка спеціалізується на виробництві лізину. Компанія здійснює діяльність щодо впровадження технологій тримання лізину ще з 2021 року, але повний запуск виробничого циклу заплановано на літо 2025 року. Від компанії до аудиторії звернувся Андрій Реплянчук, директор департаменту з управління персоналом, який представив відомості про сучасне підприємство, про виробничі потужності, лабораторне устаткування та соціальну підтримку роботи.

Приємно було відмітити, що в компанії вже працюють випускники кафедри біотехнології, шкіри та хутра, які були присутні на зустрічі, та, які займають провідні посади в напрямах контролю якості продукції та очолюють лабораторій підприємства. Представники компанії наголосили на важливості біоінженерної підготовки для сучасних  фахівців та їх високу затребуваність на ринку праці. Здобувачі освіти отримали запрошення на відвідування підприємства у квітні, проходження практики в наступному році та працевлаштування випускників уже влітку цього року.

Кожна доповідь представників біотехнологічних підприємств знаходила підтримку студентства, зацікавленість в особливостях працевлаштування та переліку посад, викликала неймовірні емоції щодо усвідомлення важливості обраної ними професії та затребуваності на ринку праці майбутніх фахівців-біотехнологів.

Кафедра біотехнології, шкіри та хутра висловлює щиру вдячність представникам підприємств за відкритість, щирість, приділений час для спілкування зі студентством КНУТД та за підтримку здобувачів освіти на шляху до професійного зростання!

20.04.2025