КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В СФЕРІ ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ В ВЕБІНАРІ «СУЧАСНІ ІНСТРУМЕНТИ ДІАГНОСТИКИ ПТСР»

17 квітня 2025 року Алла Колодяжна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій і дизайну взяла участь в онлайн-вебінарі з теми «Сучасні інструменти діагностики посттравматичного стресового розладу (ПТСР)» у рамках проєкту «Професійний розвиток у сфері ментального здоров’я: знання, досвід, практика», який проводиться Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України / Mental Health UA.

Мета заходу – надання доступу до знань та навичок спеціалістів міжнародного рівня, ознайомлення з передовою клінічною практикою та науковими інноваціями.

Проєкт упроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Психосоціальні чинники, що викликають стрес та спричиняють розвиток психічних й поведінкових розладів та діагностичні критерії ПТСР, симптоматика посттравматичного стресового розладу, огляд психодіагностичних інструментів, які можна використовувати для скринінгового та психологічного обстеження постраждалих від психотравмуючих ситуацій, зокрема військовослужбовців/ветеранів – ці теми стали ключовими для вебінару.

Спікером заходу стала Тетяна Нікельсен, PhD, MBA, асистент-професорка з досліджень кафедри психіатрії та поведінкових наук Медичного коледжу Техаського університету A&M.

Тетяна Нікельсен присвятила свою кар’єру дослідженню посттравматичного стресового розладу, розвитку допомоги після травми та впровадженню науково обґрунтованих практик у сфері психічного здоров’я. Доктор Нікельсен здобула ступінь PhD в Україні та MBA, а нині працює асистент-професоркою з досліджень у програмі ПТСР Медичного коледжу Техаського університету A&M. Вона має багаторічний досвід міжнародного співробітництва, зокрема з Університетом Мічигану. Після 2022 року пані Тетяна очолила ініціативи з розвитку доказової допомоги при травмі в Україні та працює над створенням міжнародної дослідницької мережі у сфері ПТСР.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам за ефективну комунікацію, змістовний та ґрунтовний матеріал вебінару!

28.04.2025