КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

Факультет дизайну

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ

Оксана Миколаївна ПАСЬКО

завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 1

ауд. 1-0383 викладацька, 1-0282 методичний кабінет кафедри

Контактні телефони: +38044-256-84-79, +38044-256-84-77

e-mail: 

Cайт кафедри: www.knutd-kd.kiev.sch.in.ua

Положення про кафедру

Програма розвитку кафедри

 

Про кафедру
Історія

Кафедра дизайну Київського національного університету технології та дизайну була заснована у 1996 році та випускала фахівців зі спеціалізацій «Текстильний дизайн» і «Дизайн виробів з текстилю». З 2004 року після злиття КНУТД з Інститутом післядипломної освіти працівників побутового обслуговування кафедра розпочала підготовку фахівців зі спеціалізації «Фотовідеодизайн». На сьогоднішній час на кафедрі готуються фахівці спеціальності «022 Дизайн» за освітньою програмою «Дизайн (за видами)», спеціалізацій «Графічний дизайн» («Фотовідеодизайн», «Web-дизайн», «Motion-дизайн») і «Промисловий дизайн». За цей час викладачами кафедри підготовлено більше 600 фахівців з дизайну одягу, текстильного дизайну та фотовідеодизайну, які отримали високий рівень професійної підготовки, є переможцями багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів, працюють в Україні та за кордоном.

Склад науково-педагогічних працівників і співробітників кафедри

На кафедрі працюють 12 викладачів: 1 професор, 9 доцентів, 1 старший викладач, 1 асистент, серед яких 1 викладач має науковий ступінь доктора педагогічних наук, 1 – є доктором філософії в культурології, 6 викладачів мають науковий ступінь кандидата технічних наук, 1 – є кандидатом педагогічних наук.

Викладачі кафедри є членами творчих спілок і професійних об’єднань України: Спілки дизайнерів України, Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки кінематографістів України, Національної спілки журналістів України, Виставкової федерації України, Академії будівництва України.

Кафедра є організатором щорічного Міжнародного студентського фотоконкурсу «Гаряча Крига», Всеукраїнського студентського фестивалю виставкових технологій «Експо-Зірка», а також всеукраїнських і міжнародних фотовиставок, що проходять в Україні, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі та Словаччині. Викладачі разом зі студентами постійно беруть участь у найбільших в Україні міжнародних спеціалізованих виставках, форумах, фестивалях: «Kyiv Fashion», «Ukrainian Fashion Week», «Leather and Shoes», «Baby Expo», «Children’s Fashion Fair», «Baby active», «Innovation Market», «Освіта та Кар’єра», а також у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах і конкурсах з дизайну та мистецтва.

 

Володимир Євгенович ОВЧАРЕК, завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент.

Виконавчий директор Громадської організації «Виставкова федерація України», заступник голови оргкомітету, директор Міжнародного студентського фотоконкурсу «Гаряча Крига», заступник голови оргкомітету, член журі Всеукраїнського студентського фестивалю виставкових технологій «Експо-Зірка».

У 1976 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Електричні машини і апарати». У 1986 році захистив кандидатську дисертацію у Київському політехнічному інституті і здобув науковий ступінь кандидата технічних наук. У 1994 році закінчив Комерційний університет менеджменту і здобув кваліфікацію «Менеджер по маркетингу». У 1997 році пройшов перепідготовку в Інституті ринкових відносин та підприємництва Міжнародного центру «Ринок» за спеціальністю «Фінанси і кредит». З 2005 року розпочав цикл досліджень у сфері виставкової діяльності, зокрема: виставкового дизайну, виставкового менеджменту та виставкового маркетингу.

Підвищення кваліфікації у 2022 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.

Напрям наукової діяльності: дослідження у виставковому дизайні, застосування виставкових технологій у дизайні.

Викладає дисципліни: «Виставкові технології», «Графічний дизайн у виставковій діяльності», «Дизайн у виставкових технологіях».

 

 

Ірина Борисівна ДОВЖЕНКО, доктор філософії в культурології, професор культурології, доцент кафедри, член Національної спілки кінематографістів України.

У 1984 році закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «Кінознавство». У 2008 році закінчила докторантуру Міжнародного Відкритого Університету, Міжнародної кадрової Академії, Міжрегіональної академії управління персоналом і захистила дисертацію на тему «Монтаж як засіб авторської кіномови», здобула науковий ступінь доктора філософії в культурології. У 2008 році присвоєно вчене звання професора культурології.

Автор наукових публікацій культурологічного спрямування: теорія та історія кіно, телебачення, дизайн, музика.

Відповідальна за дипломне проектування студентів.

Викладає дисципліни: «Режисура зйомки і монтажу», «Передпроектний і проектний аналіз в дизайні (за видами дизайну)».                                                                         

 

 

Анатолій Григорович ШАПОВАЛпрофесор, член Спілки дизайнерів України.

Освіта: УПІ ім. І. Федорова, кафедра книжної графіки, художник-графік, КНУТД, магістр з дизайну. Має почесне звання професора КНУТД.

Підвищення кваліфікації у 2022 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.    

Викладає дисципліни: «Проектна  графіка   костюма та фірмовий стиль», «Дизайн-графіка (за видами дизайну)».                                                             

 

 

Олена Олександрівна СЛІТЮК, кандидат технічних наук, доцент.

У 2002 році закінчила з відзнакою магістратуру Київського національного університету технологій та дизайну за спеціальністю 7.020210 «Дизайн», спеціалізацією 7.020210.01 «Художнє моделювання костюма». У 2007 році захистила кандидатську дисертацію у Київському національному університеті технологій та дизайну на тему «Розробка комплексної оцінки якості форменого одягу за естетичними показниками» і здобула науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.02 «Стандартизація та сертифікація».

Стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених у 2009-2011 р.р. Підвищення кваліфікації у 2012 році.

Викладає дисципліни: «Основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну)», «Художня і матеріальна культура (за видами дизайну)».

 

 

Руслана Вікторівна ХИНЕВИЧ, кандидат технічних наук, доцент.

У 1995 році закінчила Державну академію легкої промисловості України (КНУТД) за спеціальністю 7.091805 «Технологія та конструювання швейних виробів». У 1999 році захистила кандидатську дисертацію у Державній академії легкої промисловості України (КНУТД) на тему «Удосконалення конструкцій одягу на основі геометричних параметрів тіла людини» і здобула науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.19.04 «Технологія швейних виробів». З 2002 року працює доцентом на кафедрі графіки та нарисної геометрії КНУТД.

Підвищення кваліфікації у 2002-2003 р.р., 2007 році, 2012-2013 р.р., 2017 році.

Відповідальна за навчальне навантаження.

Викладає дисципліни:  «Комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну)», «Перспектива та тіні», «Спеціальні технології у дизайн-проектуванні», «Сучасні поліграфічні технології дизайнера».

 

 

Вадим Станіславович БАТРАК, доцент. Член Спілки дизайнерів України.

Освіта: КНУТД, дизайнер-художник-модельєр.

Викладає дисципліни: «Графічний дизайн в проектуванні виробів», «Дизайн-графіка (за видами дизайну)», «Основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну)», «Проектна графіка».

Підвищення кваліфікації у 2022 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.

 

 

Олександр Леонідович ЯВОРСЬКИЙ, кандидат технічних наук, доцент.

У 1977 році закінчив факультет систем управління Київського політехнічного інституту за спеціальністю «Прикладна математика».

У 1988 році захистив кандидатську дисертацію у Київському політехнічному інституті на тему «Синтез текстів природної мови в адаптивних діалогових системах» і здобув науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 25.12.07 «Теоретичні основи інформатики». 

Відповідальний за роботу викладачів і студентів з електронними ресурсами навчального процесу університету: МСОП, електронний журнал.

Викладає дисципліни:  «Проектна типографіка (за видами дизайну)», «Проектування фотовідео- та web-проектів (за видами дизайну)», «Спеціальні технології у дизайн-проектуванні», «Комплексне дизайн-проєктування (за видами дизайну)».

 

 

Майя Олегівна КОВАЛЬЧУК, кандидат педагогічних наук, доцент.

У 2009 році закінчила Житомирський державний університет ім. Івана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика та основи інформатики» і здобула кваліфікацію викладача математики та інформатики. У 2017 році захистила кандидатську дисертацію у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка за спеціальністю 015 (13.00.14) «Теорія і методика професійної освіти» і здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

Підвищення кваліфікації у 2018 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.

Викладає дисципліни:  «Дизайн-графіка (за видами дизайну)», «Композиція фото- та відеозображень».    

 

 

Станіслав Євгенійович ПОТАНІН, старший викладач. Член Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки журналістів України, директор «Музею фотографії КНУТД».

У 1998 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія оптико-електронного приладобудування» і здобув кваліфікацію інженера-механіка. У 2016 році проходив стажування в Університеті Лестера (м. Лестер, Велика Британія). Підвищення кваліфікації у 2017 році у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

Відповідальний за діяльність і розвиток «Музею фотографії КНУТД».

Викладає дисципліни:  «Композиція фото- та відеозображень», «Мультимедіа та Web-дизайн», «Художня і матеріальна культура (за видами дизайну)».

 

 

Валерій Олександрович СКЛЯРЕНКОстарший викладач, член Національної спілки фотохудожників України.

Закінчив Київський політехнічний інститут. Учасник національних виставок і фотоконкурсів, в тому числі міжнародних FIAP. Член Президії Національної спілки фотохудожників України.

Підвищення кваліфікації у 2022 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.

Викладає дисципліни:  «Композиція фото та відеозображень», «Художня і матеріальна культура (за видами дизайну)».

 

Вадим Генадійович ШИНКАРЬОВ, асистент, кінознавець, кіноредактор, сценарист.

У 1991 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «Кінознавство».

Автор сценаріїв до анімаційних фільмів: «Місто Мрії » (2011 р.), «Бабай» (2013 р.), «Коп і Штик завзяті кроти» (2006 р.), «Калейдоскоп» (2006 р.). Співавтор сценаріїв: «Чарівний горох» (2008 р.), «Лісовик» (2013 р.), «Солом'яний бичок» (2013 р.), «Наречена для Котигорошка» (2013 р.), «Помста чорта Хмирі» (2013 р.). Фінансувався Українським Фондом Культури.

Викладає дисципліни: «Режисура зйомки і монтажу», «Спецтехнології у дизайн-проектуванні (за фаховим спрямуванням)».

 

Іван Григорович  КАБАНОВ, завідувач лабораторії.

Освіта: Республіканський заочний технологічний технікум, Інститут журналістської майстерності, Київський філіал московського інституту журналістики.

Викладає дисципліни: «Композиція фото та відео зображень».

 

Ірина Сергіївна ЖИЛЕНКО, старший лаборант.

Освіта: у 2011 році закінчила інженерно-економічний факультет Київського національного університету технологій та дизайну за спеціальністю "Економіка підприємства", отримала диплом спеціаліста з відзнакою.

Підвищення кваліфікації у 2020 році у Київському національному університеті технологій та дизайну.

На кафедрі дизайну працює з 2015 року. Є секретарем екзаменаційних комісій із захисту дипломних бакалаврських і магістерських робіт, член організаційного комітету Міжнародного студентського фотоконкурсу "Гаряча Крига" (адміністратор конкурсу).

 

Жанна Григорівна ШЕГЕДАстарший лаборант.

Освіта: КНУТД, «Облік та аудит».

 

Навчальні приміщення кафедри

Для проведення освітнього процесу та наукових досліджень на кафедрі оснащено спеціалізовані аудиторії:

 • 1-0380 – навчальна фотовідеолабораторія;
 • 1-0383а – комп'ютерна аудиторія;
 • 1-0390а – аудиторія для практичних занять, фотостудія;
 • 5-0106 – навчально-наукова лабораторія з проблем фотодизайну та сучасної фотографії, фотостудія;
 • 1-0191 – навчальна аудиторія з виставкового дизайну;
 • 1-0291 – майстерня з дизайн-проектування;
 • 1-0378 – навчальна аудиторія;
 • 1-0385 – навчальна аудиторія;
 • 1-0282 – навчально-методичний кабінет;
 • 1-0385в – «Музей фотографії КНУТД».
Наукова діяльність

Науково-педагогічними працівниками кафедри постійно ведеться і вдосконалюється робота, спрямована на формування нової концепції дизайну, що ґрунтується на багатовіковій культурі людства та науково-технічному розвитку суспільства, а також полягає у впровадженні сучасних інформаційних технологій візуалізації у дизайні.

Напрями наукової діяльності викладачів:

 1. Дослідження проектно-обумовлених методологій моделювання об'єктів і процесів у сфері фотовідеодизайну, motion і web-дизайну (доц. Довженко І.Б., доц. Васильєва О.С., доц. Ковальчук М.О., доц. Яворський О.Л., ст. викл. Потанін С.Є.).
 2. Дослідження у виставковому дизайні, застосування виставкових технологій у дизайні (доц. Овчарек В.Є., доц. Хиневич Р.В.).
 3. Удосконалення методики викладання комп'ютерних дисциплін для спеціалізацій «Фотовідеодизайн», «Web-дизайн»; систематизація видів обробки фотозображень в контексті сучасної дизайн-освіти (доц. Хиневич Р.В.).
 4. Новітні комп'ютерні технології у сучасному дизайні (доц. Яворський О.Л.).
 5. Web-дизайн, SEO, мультимедійні технології в дизайні (доц. Ковальчук М.О.).
 6. Дослідження культурологічних аспектів кіно- і телемистецтва, проблем екранної мови аудіовізуальної творчості (доц. Довженко І.Б.).
 7. Художньо-комунікативні аспекти формування візуального змісту у дизайні засобами інформаційних технологій (проф. Чирчик С.В.).
 8. Дослідження історії та розвитку фотографії в Україні; сучасні проблеми візуального дизайну, візуальної культури (ст. викл. Потанін С.Є.).
 9. Культурологія, естетика, конструктивно-функціональна проблематика дизайну в контексті етнокультури, екології та систем життєзабезпечення людини; motion-дизайн (доц. Васильєва О.С.).
 10. Застосування методів прикладної геометрії при проектуванні взуття, одягу, застосування, аналіз перспективних зображень у художніх творах (доц. Прасол С.І.).
 11. Дослідження кількісної оцінки якості швейних виробів (доц. Слітюк О.О.).

Крім того, науково-педагогічні працівники кафедри ведуть активну наукову діяльність в межах наукових напрямів, затверджених Вченою Радою КНУТД:

 • Культурологія, естетика, конструктивно-функціональна проблематика дизайну в контексті етнокультури, екології та систем життєзабезпечення людини (науковий керівник – д.т.н., професор, декан факультету дизайну Колосніченко М.В.). 
 • Художньо-комунікативні аспекти формування візуального змісту у дизайні засобами інформаційних технологій (науковий керівник – д.п.н., доцент, професор кафедри Чирчик С.В.).
Дисципліни, що викладаються на кафедрі

Викладачами кафедри дизайну розроблено та впроваджено в освітній процес викладання фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін, а саме:

 1. Виставкові технології (ДВРЗК 1).
 2. Графічний дизайн у виставковій діяльності.
 3. Дизайн у виставкових технологіях.
 4. Дизайн-графіка (за видами дизайну).
 5. Комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну).
 6. Композиція фото- та відеозоображень.
 7. Мультимедіа та web-дизайн.
 8. Основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну).
 9. Передпроектний і проектний аналіз в дизайні (за видами дизайну).
 10. Перспектива та тіні.
 11. Проектна типографіка (за видами дизайну).
 12. Проектування фотовідео- та web-проектів (за видами дизайну).
 13. Режисура зйомки та монтажу.
 14. Спеціальні технології у дизайн-проектуванні.
 15. Сучасні поліграфічні технології дизайнера.
 16. Сучасні технології дизайн-діяльності (за видами дизайну).
 17. Художня і матеріальна культура (за видами дизайну).

Програми всіх дисциплін є авторськими розробками науково-педагогічних працівників кафедри та враховують передовий досвід дизайн-освіти відповідних дизайнерських шкіл України та світу.

Навчально-методичне забезпечення

Науково-методична робота викладачів кафедри проводиться за такими напрямами:

 • застосування нових, у тому числі інформаційних і комунікаційних, технологій навчання;
 • розробка нових, якісно удосконалених навчальних програм, навчальних посібників, конспектів лекцій та навчально-методичних матеріалів за тематикою дисциплін, що викладаються на кафедрі при підготовки фахівців-дизайнерів у галузі фотовідеодизайну, motion і web-дизайну, промислового дизайну; 
 • підвищення рівня навчально-методичної роботи шляхом створення нових навчальних програм, підручників, навчальних посібників, що поєднують фундаментальні наукові дослідження та освітній процес, а також відповідають сучасному світовому рівню;
 • підготовка, проведення та висвітлення виставкових заходів засобами дизайну.

За роки існування кафедри викладачами підготовлено та видано більше 200 науково-методичних видань, 60 конспектів лекцій, більше 20 навчальних посібників за спеціальністю «022 Дизайн» (у тому числі на електронних носіях).

Спеціалізації кафедри

Кафедра дизайну є випусковою за спеціальністю «022 Дизайн», освітньою програмою «Дизайн (за видами)», за наступними спеціалізаціями:

1. Освітній ступінь «Бакалавр»:

Графічний дизайн. Фотовідеодизайн        

Графічний дизайн. Web-дизайн         

Графічний дизайн. Motion-дизайн          

Промисловий дизайн      

 

2. Освітній ступінь «Магістр»:

Фотовідеодизайн, Web-дизайн, Motion-дизайн, Промисловий дизайн

Студенти

Студенти кафедри впродовж навчання мають можливість реалізувати свої творчі задуми, створюючи індивідуальні та колективні проекти, беручи участь у конкурсах студентських робіт різного рівня – від університетського до міжнародного, зокрема:

 • Міжнародний студентський фотоконкурс «Гаряча Крига».
 • Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Печерські каштани».
 • Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Україна квітуча».
 • Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів про моду «Fashion Film Festival».
 • Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одного образу «Сузір’я Каштан».
 • Всеукраїнський студентський фестиваль виставкових технологій «Експо-Зірка».
 • Всеукраїнський дизайн-форум «ПроDESIGN».

За останні 10 років творчі роботи студентів отримали більше 500 нагород різного рівня, серед яких – 15 Гран-прі.

У рамках перспективного напряму «Виставковий дизайн», що формується на кафедрі, студенти і викладачі кафедри постійно беруть участь у провідних вітчизняних спеціалізованих міжнародних виставках: Kyiv Fashion, Leather & Shoes, Baby Expo, Innovation Market.

 

Творчі та дипломні роботи студентів кафедри дизайну

Сергієнко Єлизавета, серія фоторобіт "Наше коріння"

 

Височина Євгенія, фотороботи "Перший сніг" і "…"

Дяченко Анастасія, фотороботи "Осіння графіка" і "Спогади минулого"

 

Семченкова Оксана, фоторобота "Останні проміння"

Мішурова Юлія, фоторобота "Зимові акварелі"

Литвинова Юлія, фоторобота "Барви осені"

Збарживецький Едуард, фотороботи "Софіївська площа. Київ", "Зимова графіка. Львів" і "Монументальність"

Сергієнко Єлизавета, фоторобота "Сутінки. Лівий берег"

Вернигора Ірина, фотороботи "Вечірні вогні. Київ" і "Серпневі настрої"

Єніна Анна, фоторобота "Анюта"

Прищепа Анна, фотороботи "Єлизавета", "Ракушка", "У світлих тонах"

 

Богаченко Ганна, фоторобота "Роздуми"

Прищепа Анна, серія фоторобіт "Аліса в країні чудес"

  

Грицишин Олена, серія фоторобіт "Настрій"             

 

Угарова Яна, фоторобота "Гармонія"

Циганок Анастасія, фоторобота "Співіснування"

Гончаров Ярослав, фоторобота "Дорога до меду"

Балабанова Ірина, фоторобота "Дорога до храму"

Аліксейчук Алла, фотороботи "Пірамідальна гармонія" та "Небесна блакить"

 

Прищепа Анна, фоторобота "Монументальність"

Терешина Олена, фоторобота "Пробудження"

Дяченко Анастасія, із серії фоторобіт "Fashion"

 

Якименко Андрій, серія фоторобіт "Люди Кассена"

 

 

Якименко Андрій, фоторобота "Ретро-блюз"

Грицишин Олена, фоторобота "Море в тобі"

Збарживецький Едуард, дипломна бакалаврська робота, фотопроект "Професія життя"

 

 

 

 

 

 

 

 

Іванченко Олександра, дипломна бакалаврська робота, фотопроект "Деталі цілого"

 

 

 

  

Капуловський Віталій, "Agent Cooper", дипломна магістерська робота, спеціалізація "Фотовідеодизайн"

Гончарук Ольга, "Шлях до перемоги", дипломна магістерська робота, спеціалізація "Motion-дизайн"

Зионг Фионг Нга, "Анімована інфографіка", дипломна магістерська робота, спеціалізація "Motion-дизайн"

Дремблюга Анна, "Анімаграфії", дипломна магістерська робота, спеціалізація "Motion-дизайн"

Угарова Яна, відеопроект "Way to yourself", дипломна бакалаврська робота, спеціалізація "Фотовідеодизайн"

Вовк Уляна, відеопроект "Від цифри до плівки", дипломна бакалаврська робота, спеціалізація "Фотовідеодизайн"

Переглянути більше фото та відеопроектів студентів кафедри можна за наступними посиланнями:

www.knutd-kd.kiev.sch.in.ua

https://www.youtube.com/channel/UCH0OXJRUexHPn8FbYYZNJxA

Студентські наукові гуртки

Протягом всього періоду навчання студенти кафедри дизайну, очолювані досвідченими викладачами, розробляють аналітично-творчі дизайн-проекти, виконують науково-дослідні роботи, розвиваючи аналітичне та асоціативне мислення, що стане основою їх подальшої дизайнерської діяльності.

На кафедрі створено декілька творчих і наукових гуртків, які сприяють підвищенню професійної майстерності студентів, активізації їх творчого потенціалу та виконавчої майстерності, а саме:

1. Студентський Клуб виставкових технологій «КНУТД-Експо» (керівник – зав. кафедри, доц. Овчарек В.Є.). 

Основні напрями діяльності гуртка: дослідження виставкових технологій та виставкового дизайну; набуття практичних навичок з організації та ефективної участі у виставкових заходах; впровадження знань з підготовки і проведення виставкових заходів у практику.

2. Актуальні питання візуального дизайну (керівник – ст. викл. Потанін С.Є.).

Основні напрями діяльності гуртка: сучасні проблеми візуального дизайну; візуальне середовище; новітні засоби візуального дизайну; основні тенденції візуальної культури фестивалів; представлення свого бачення візуалізації проекту.

3. Перспектива та тіні (керівник – доц. Прасол С.І.).

Основний напрям діяльності гуртка: засвоєння принципів побудови перспективних зображень при виконанні дизайн-проектів.

Зарубіжне партнерство

Кафедра підтримує міжнародні зв'язки із закладами вищої освіти, творчими спілками й об'єднаннями Азербайджану, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини, Об’єднаних Арабських Еміратів. 

Зарубіжні партнери-спілки:

1. Об'єднання фотографів Азербайджану (AFB, м. Баку, Азербайджан).

2. Замойське фотографічне товариство (ZTF, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, м. Замостя, Польща).

3. Союз польських фотографів природи (Округ Розточансько-Підкарпатський) (ZPFP, Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki Związek Polskich Fotografów Przyrody, Польща).

4. Фотоклуб Об'єднання митців Польської Республіки (Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, м. Варшава, Польща).

5. Галерея фотографії "Stylowy" (м. Замостя, Польща).

    

Зарубіжні партнери-університети:

1. Технічний університет Молдови (м. Кишинів, Республіка Молдова).

   

Зарубіжний партнер: Почесний доктор КНУТД Херш Чадха (доктор OPM (Гарвард), ARPS, м. Дубай, Об'єднані Арабські Емірати).