Місія кафедри полягає у підготовці інноваційних, креативних та конкурентоспроможних фахівців-економістів, здатних в умовах диджиталізації та інтелектуалізації господарських процесів приймати розумні, обґрунтовані рішення, які забезпечуватимуть ефективність діяльності бізнесу, корпорацій, підприємств та організацій у різних сферах економіки на національному й міжнародному рівні.
Метою діяльності кафедри смарт-економіки є викладання на високому науково-теоретичному і методичному рівні навчальних дисциплін за спеціальністю 051 «Економіка»; проведення наукової, навчальної, інноваційної, виховної, методичної, організаційної роботи й надання якісних освітніх послуг, що відповідають стандартам вищої освіти.
Поглиблюючи співпрацю зі здобувачами вищої освіти, професорсько-викладацький колектив кафедри прагне забезпечити:
- творчу та професійну самореалізацію здобувачів;
- досягнення здобувачами високих результатів у науково-дослідницькій діяльності прикладного та фундаментального характеру;
- підвищення рівня культурного та національно-патріотичного виховання здобувачів;
- формування у здобувачів принципів морального-етичного та ділового спілкування і ведення бізнесу;
- задоволення попиту українського бізнесу у висококваліфікованих фахівцях-економістах.
Кафедра СМАРТ-ЕКОНОМІКИ є випусковою та здійснює підготовку за спеціальністю 051 «Економіка» (ступінь вищої освіти - «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії»).
Конкурентною перевагою магістерських та бакалаврських освітніх програм й спеціалізацій кафедри смарт-економіки є їх практичне спрямування та гнучкість відповідно до змін економічного середовища, вимог стейкхолдерів та кон’юнктури світового ринку освітніх послуг; якісна підготовка кваліфікованих фахівців-економістів, які володіють спеціальними знаннєвими та практичними компетенціями для роботи в різних секторах економіки та органах державної, регіональної влади та місцевого самоврядування, уміють швидко реагувати на зміни глобального економічного середовища.
1. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 051 «ЕКОНОМІКА», СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «БАКАЛАВР»

Метою підготовки бакалаврів зі спеціальності «Економіка» є надання економічної освіти в галузі соціальних та поведінкових наук із широким доступом до працевлаштування і подальшого навчання. Формування та розвиток загальних і професійних компетентностей за спеціальністю «Економіка» передбачає різні можливості зайнятості і кар’єри, які спрямовані на здобуття студентом економічних знань.
Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.
Термін навчання: 3 роки 10 місяців – денна, заочна та заочно-дистанційна форми навчання.
1.1. Освітня програма «Smart-економіка» – фахівець в галузі економіки – ця професія займає 9 місце у світовому рейтингу TOP 100 Best Business Jobs.

Основні дисципліни:
- Макро-, мікроекноміка;
- Основи підприємництва;
- Цифрова економіка;
- Поведінкова економіка;
- Управління смарт-економікою;
- Інформаційні системи та технології смарт-економіки;
- Маркетинг;
- Бізнес-планування та бізнес-консалтинг;
- Економічна ефективність діяльності смарт-підприємства;
- Економічна безпека смарт-підприємства.

Здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня
Перспективи працевлаштування.
Бакалавр з економіки може обіймати посади: головного економіста; економіста; економіста з договірних та претензійних робіт; економіста з матеріально-технічного забезпечення; економіста з планування; економіста з праці; економіста зі збуту; економіста із ціноутворення; економіста обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру; економіста-демографа; економіста-статистика; економіста-статистика (прикладна статистика); офісного службовця (планування виробництва); офісного службовця (розрахунок собівартості); директора (керівника) малого промислового підприємства (фірми); начальника планово-економічного відділу; аналітика з питань фінансово-економічної безпеки; асистента економіста-статистика; бренд-менеджера; PR-менеджера; тайм-менеджера; менеджера у роботі з клієнтами; менеджера (управителя) спільноти; імідж-консультанта; менеджера (управителя) з інновацій; внутрішнього торгового представника; фахівця з електронної комерції; фінансового менеджера (управителя); економіста з маркетингу та реклами та інших новітніх професій.
1.2. Освітня програма «Економіка міжнародного бізнесу»

Основні дисципліни:
- Міжнародна економіка;
- Основи підприємництва;
- Цифрова економіка;
- Міжнародний бізнес;
- Поведінкова економіка;
- Інформаційні системи та технології в економіці та управлінні;
- CRM-системи в бізнесі;
- Зовнішньоекономічна діяльність.

Здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня
Перспективи працевлаштування. Випускник може бути працевлаштований на підприємствах, в організаціях та установах будь-якої організаційно-правої форми (на підприємствах промисловості та послуг, підприємствах з іноземними інвестиціями) на первинних посадах в органах державної влади різних рівнів управління, міжнародних компаніях, представництвах міжнародних організацій на посадах: менеджера краудфандингових і краудінвестиційних платформ; модератора; тьютора; організатора проєктного навчання; координатора освітніх онлайн-платформ; ментора стартапів; менеджера міжнародних проєктів та інших новітніх професій.
1.3. Освітня програма «Біоекономіка»

Основні дисципліни:
- Основи підприємництва;
- Біологічно активні сполуки;
- Мікробіологія та гігієна;
- CRM-системи в бізнесі;
- Обладнання та оснащення біотехнологічних виробництв;
- Економіка для бізнесу;
- Управління біоекономікою;
- Основи біоетики та біобезпеки.

Здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня
Перспективи працевлаштування. Випускник може працевлаштуватися на підприємствах, в організаціях та установах будь-якої організаційно-правої форми (на підприємствах промисловості та послуг, підприємствах з іноземними інвестиціями) на первинних посадах в органах державної влади різних рівнів управління, міжнародних компаніях, представництвах міжнародних організацій на посадах: головного економіста; економіста-статистика; економіста з праці; економіста із збуту; економіста; економіста з планування; економіста з ціноутворення; економіста з аналізу господарської діяльності; економіста з договорних та претензійних робіт; економіста з фінансової роботи; економіста з матеріально-технічного забезпечення; біоінженера; менеджера (управителя) з утилізації відходів; сіті-фермера та іншіих та інших новітніх професій.
2. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 051 «ЕКОНОМІКА», СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «МАГІСТР»
2.1. Освітня програма «Корпоративна економіка та міжнародний бізнес»

Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих професіоналів з корпоративної економіки та міжнародного бізнесу, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками, що спрямовані на розвиток потенціалу учасників освітнього процесу, їх творчі здібності, активну соціальну позицію у середовищі підприємницького університету.
Основними цілями навчання за програмою є формування у здобувачів загальних і спеціальних компетентностей з організації діяльності корпоративних структур та ефективного функціонування міжнародного бізнесу через перманентну взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами, а також розвиток у здобувачів професійної та соціальної адаптивності до трансформації в умовах сучасних викликів сталого розвитку.
Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна
Термін навчання: 1 рік 4 місяці - денна, заочна та заочно-дистанційна форми навчання.
Основні дисципліни:
- Міжнародна економічна діяльність;
- Глобальна економіка;
- Економіка та управління корпораціями;
- Міжнародні розрахунки та операції.

Перспективи працевлаштування. Випускник є придатним для працевлаштування на підприємствах, в організаціях та установах будь-якої організаційно-правої форми та сфери економічної діяльності, може обіймати первинні посади в органах державної влади різних рівнів управління, міжнародних компаніях, представництвах міжнародних організацій. Випускник здатен обіймати посади: начальника планово-економічного відділу, головного економіста, економіста, економіста з міжнародної торгівлі, економіста-статиста, економіста із збуту, економіста із ціноутворення, економіста з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності, економіста з планування, економіста з фінансової роботи, економіста з договірних та претензійних робіт, економіста з матеріально-технічного забезпечення, експерта із зовнішньоекономічних питань, консультанта із зовнішньоекономічних питань, консультанта з економічних питань, економічного радника.
3. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 051 ЕКОНОМІКА, СТУПІНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ «ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ»
3.1. Освітня програма «Економіка»
Метою освітньо-наукової програми «Економіка» ступеня вищої освіти «доктор філософії» є підготовка висококваліфікованих, інтегрованих у світовий науково-освітній простір докторів філософії, на основі здобуття ними загальних і фахових компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем дослідницько-проєктної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, науково-обґрунтованого консультування у сфері економіки.
Основний зміст програми. Освітньо-наукова програма має науково-теоретичну, дослідницьку та прикладну спрямованість; сформована як оптимальне поєднання академічних та професійних вимог. Акцент робиться на формуванні та розвитку загальних і фахових компетентностей у сфері економіки, зокрема в галузі легкої промисловості, індустрії моди, дизайну, вищої освіти, що спрямовані на оволодіння методами та методиками теоретичної і практичної наукової й педагогічної діяльності.
Особливості (унікальність) програми. Освітньо-наукова програма базується на інноваційних проєктних результатах та сучасних наукових дослідженнях у сфері економіки, враховує її специфіку. Програма передбачає поєднання теоретичних знань та практичну (у т.ч. педагогічну) підготовку. Навчання проводиться в активному дослідницькому науковому середовищі, передбачає підготовку і проведення інтерактивних, відкритих лекцій, семінарів і круглих столів із запрошенням відомих фахівців і практиків з економіки та суміжних галузей знань, участь у бізнес-тренінгах, використання кейс-методів, а також застосування сучасних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій із безпосередньою участю здобувачів третього освітньо-наукового рівня (доктор філософії). Здобувачі мають можливість здійснювати ґрунтовні, міждисциплінарні дослідження галузей та підприємств легкої промисловості, індустрії моди та дизайну щодо економічних аспектів їх функціонування, а також у рамках міжнародно визнаної наукової школи «Розробка теоретичних і прикладних основ економіки вищої освіти, професійної підготовки кадрів для управління бізнесом».
Перспективи працевлаштування. Випускник здатний обіймати посади: адміністративні – декана, завідувача кафедри, керівника науково-дослідних підрозділів, вченого секретаря; наукові – молодшого наукового співробітника; наукового співробітника, старшого наукового співробітника; науково-педагогічні – професор, доцент, викладач закладу вищої освіти, асистент, викладач професійно-технічного навчального закладу; управлінські – начальника департаменту з підготовки кадрів, менеджера.
Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.
Термін навчання: 4 роки – денна очна, денна вечірня та заочна форми навчання.
Основні дисципліни:
- Філософія науки і методологія досліджень;
- Іноземна мова для академічних цілей;
- Інформаційно-комунікаційні технології в наукових дослідженнях;
- Інтелектуальна власність та комерціалізація наукових досліджень;
- Педагогічна майстерність у вищій школі;
- Макроекономічний розвиток країн;
- Інтелектуальна економіка.
На кафедрі смарт-економіки здобувають третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти, ступінь доктора філософії понад 35 аспірантів.
