КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Почесні доктори КНУТД

Ліщук Віктор Іванович - Генеральний директор публічного акціонерного товариства «Чинбар», доктор технічних наук, професор. Випускник університету, заступник голови Наглядової Ради Київського національного університету технологій та дизайну. Почесний доктор університету. Академік Академії інженерних наук України. «Заслужений працівник промисловості України». Професор кафедри технології шкіри та хутра. Лауреат державної премії України в області науки та техніки, відомий вчений, державний та громадський діяч який сприяє підготовці науковців у шкіряній галузі, розвитку матеріальної-технічної бази, зростанню престижу Університету. Улюбленець студентів Київського національного університету технологій та дизайну.

Скиба Микола Єгорович - ректор Хмельницького національного університету (2001—2021 рр.), професор, доктор технічних наук, член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Випускник нашого університету, який в усі часи та на різних посадах завжди співпрацював з КНУТД. Як член Наглядової ради КНУТД, приймає активну участь в обговоренні планів розвитку нашого університету, організовує активний обмін досвідом в широкому діапазоні проблем, які вирішують наші університети.

Авдієвський Анатолій Тимофійович - Герой України, народний артист України, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, художній керівник Національного заслуженого академічного українського хору України ім. Г.Вєрьовки, видатний діяч культури, ім'я якого широко відоме в Україні та за її межами.

Приділяв велику увагу залученню молоді до висот вітчизняної та світової культури, зокрема студентів нашого університету. Особисто керував виступами хору імені Вєрьовки в університеті, надавав методичну допомогу в роботі Центру культури та мистецтва. Завжди з розумінням відгукувався на звертання про допомогу з боку університету.

Професор Хендрик Досс - Член ради директорів: Німецько-українського товариства економіки і науки. Німецької Асоціації з питань виробництва вина. Член Асоціації з питань підтримки конкуруючої економіки. Звання Почесний доктор Київського національного університету технологій та дизайну присвоєно за активну громадсько-політичну діяльність на підтримку освітнього, економічного та культурного співробітництва країн Європи, розвиток партнерських стосунків між Київським національним університетом технологій та дизайну та Університетом прикладних наук м. Майнц (Німеччина).

Крищенко Вадим Дмитрович - народний артист України, визнаний в усьому світі як видатний поет, що піднімає у своїх творах глибокі філософські проблеми життя людей, пробуджує найкращі почуття та якості людини.
Має велику славу як поет-пісняр. Музику до його творів пишуть видатні композитори, а виконують найкращі співаки в різних країнах.

Є членом художньої ради університету і активно впливає на залучення молоді до високої культури. Його творчі вечори, як і вся творчість завжди викликають широкий відгук і сприяють вихованню в людях любові до рідної мови і України.

Доктор Херш Чадха

Херш Чадха - Доктор OPM (Owner President Management - президентського приватного управління, Гарвардський університет), ARPS (Associate of the Royal Photographic Society – партнерське членство Королівського товариства фотографів, Великобританія), видатний фотограф, невтомний мандрівник, досвідчений педагог, меценат. Він мешкає у Дубаї, в Об’єднаних Арабських Еміратах, де володіє мережею бізнес-компаній, захоплюється колекціонуванням творів мистецтва.

Херш Чадха активно співпрацює з Київським національним університетом технологій та дизайну. У 2012 році ним була створена фотостудія «Prof. Hersh Chadha Studio» (прим. № 5-0106), у 2014 році - передані біля 30 унікальних фотовидань з власної бібліотеки. Проведені майстер-класи та лекції у Києві, участь в яких взяли понад 100 студентів і викладачів. Протягом останніх трьох років п’ять студентів пройшли стажування в Об’єднаних Арабських Еміратах, Непалі, Кенії, Мальдівській Республіці, на Сейшельських островах.

Гавриш Леонід Тарасович – академік Української технологічної академії. Заслужений працівник промисловості України. Президент Гільдії виробників одягу. Після закінчення в 1969 році механічного факультету КТІЛП присвятив життя роботі в промисловості і став одним з провідних і авторитетних керівників України. В студентські роки одружився з нашою випускницею Раїсою Павлівною. Молода сім'я поїхала працювати інженерами на Тираспільську швейну фабрику. Після служби в армії сім'я повернулася на Україну, де Леонід Тарасович очолив трикотажну фабрику «Динамо» у Вінниці, яка за 15 років його керівництва перетворилася в сучасне, високотехнологічне підприємство. В 1989 році його було призначено генеральним директором Вінницького виробничого швейного об'єднання ім.. Володарського, а в 2001 році він обійняв посаду голови спостережної ради ВАТ «Володарка». Продукція підприємства має авторитет в усьому світі, тому що її заслуговують у Німеччині, Франції, Англії, Австрії, США, арабських країнах. Магазини підприємства працюють у Києві, Одесі, Рівному, Хмельницькому, Сумах. Головний принцип «Володарки» - сучасний дизайн у поєднанні з високою якістю і доступною ціною.

Амарендра Бгушан Джіраж
(Amarendra Bhushan Dhiraj)

Амарендра Бгушан Дгіраж - генеральний директор і головний редактор журналу “CEOWORLD”- це провідний діловий і технічний журнал, що випускається виключно для керівників та топ-менеджерів підприємств по всьому світу. Амарендра Бгушан Джіраж народився в січні 1980 року в Джамшедпурі, Індія. За освітою магістр ділового адміністрування MBA (Міжнародний Бізнес, економіка і фінанси), навчався у Бердфорширському університеті (Великобританія). Академічний член Афінського інституту освіти і досліджень (ATINER) у відділі дослідження менеджменту і відділі дослідження маркетингу. Професіонал у банківській справі, споживчому кредитуванні, ринках капіталу, телекомунікаціях, наданні допомоги клієнтам у придбанні автомобільної та промислової продукції, продажу активів, реструктуризації компаній та прийнятті корпоративних рішень. Має великий досвід роботи з міжнародними податковими системами, глобальною мобільністю, міжнародним фондом оплати праці, людськими ресурсами і у сфері наданні послуг.

Зварич Ігор Теодорович 1952 року народження. Промисловець, економіст, професор, політичний діяч. Кандидат економічних наук (2006 р.), доктор політичних наук (2010 р.). Народний депутат України в періоди 2006-2007 та 2011-2012 роки.

У 1975 році закінчив Львівський політехнічний інститут. З 1989 р. – генеральний директор СП «Тикаферлюкс»‚ виробничого хутрового об’єднання «Тисмениця», через рік – Голова правління ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця». У Верховній Раді України – заступник голови Комітету з питань правової політики, голова підкомітету з питань Конституції, конституційності законодавчих актів та конституційного судочинства, Голова підкомітету з питань координації програм технічної допомоги ЄС з питань європейської інтеграції, Член постійної делегації у парламентській асамблеї НАТО. З 2013 року – заступник голови обласної державної адміністрації м. Івано-Франківськ.

Ігор Теодорович бере активну участь у науковому і навчально-виховному процесах у Київському національному університеті технологій та дизайну. У співавторстві з викладачами підготовлено концепцію розвитку хутрового комплексу України на 2015-2020 роки, монографію щодо стану вітчизняної хутрової промисловості, ілюстроване видання «Хутровий ринок України» тощо.

За його сприяння і підтримки на базі університету проведено два Міжнародні форуми молодих дизайнерів у сфері хутра; студенти проходять виробничу практику на провідних хутрових підприємствах України та Німеччини; беруть участь у конкурсі дизайнерів Міжнародної хутрової федерації у Мілані.

Половніков Ігор Іванович - заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор. Президент Української технологічної академії, академік Української технологічної академії інженерних наук, академік Академії інженерних наук України.

Коло наукових інтересів Половнікова І.І – це дослідження та створення нових ефективних ресурсозберігаючих технологій виробництва спеціального та спортивного взуття різного функціонального призначення. Наукові розробки впроваджені у виробництво нових технологій виготовлення спеціальної шкіри з підвищеними термогідрофобними властивостями для верху взуття спецпризначення. Половніков І.І. є постійним генератором ідей, що народжуються на стиках наукових напрямків.

Окрім науково виробничої діяльності, свої теоретичні та практичні знання І.І. Половніков передає студентам КНУТД. Продовжуючи наукову роботу, розробляє та впроваджує у виробництво нові технології та конструктивні рішення різних видів взуття.

Половніков І.І. член редакційної колегії «Вісника Київського Національного університету технологій та дизайну» та журналу «Легка промисловість», член редакційної ради «Видавничий центр «Метр». Автор більш ніж 185 наукових праць, у тому числі восьми монографій «Проектування спортивного взуття», «Біомеханічні особливості проектування спортивного взуття», «Особливості проектування деталей низу спортивного взуття» тощо.

Брунський Михайло Валерійович,  Заслужений артист України, композитор, професор кафедри сценічного мистецтва та культури КНУТД. Володар унікального голосу тенор-альтіно. Магістр музичного мистецтва за спеціальністю вокал. Володар «Кубку Президента України» у сфері музичного мистецтва. Автор та виконавець головної ролі першої в світі електро-рок-опери «Orpheus and Eurydice Forever». Унікальна українська електро-рок-опера «Орфей та Еврідіка назавжди», партнером у створенні якої є Київський національний університет технологій та дизайну, впевнено крокує на кращих сценах світу. Студенти захоплюються унікальним мистецьким талантом Михайла Валерійовича.