Історія факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій пов'язана з історією нашого університету. Шлях нашого факультету починався ще у 30-ті роки минулого сторіччя. 1 жовтня 1930 року було засновано Київський політехнічний інститут шкіряної промисловості (КПІ ШП).
Першим директором інституту було призначено Макса Абрамовича Гінзбурга, а заступником - директора Михайла Павловича Котова.

|
Гінзбург М.А.
|
Котов М. П.
|
В складі КПІ ШП діяли факультети: хіміко-технологічний (декани Котов М.П., Фокін А.С.), механіко-технологічний (декани Ердман М.О., Вульф А.Г.), інженерно-економічний (декани Ісаак'ян С.Г., Чернявський Г.І.). Інститут у 1935 році дістав назву Київський інститут шкіряно-взуттєвої промисловості, а в 1939 році – Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості. Згідно Уставу 1935 року інститут містив три факультети: шкіряно-технологічний, взуттєво-механічний та інженерно-економічний.
У жовтні 1930 року також було засновано Київський текстильний інститут, який у 1934 році перевели до м. Харків. Цей інститут відкрили в складі чотирьох факультетів: швейного (декан Генкін Л.Г.), економічного (декан Сірченко А.В.), хімічної технології волокнуватих речовин (декан Лоханько Ф.П.) та механічної технології волокнистих речовин (декан Виноградов В.О.). 2 травня 1936 року затверджено два нових факультети – загально-технічний (декан Князюк Г.Г.) та технологічний (декан Мясніков І.С.).
20 травня 1944 року постановою Ради Народних Комісарів СРСР Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості та Текстильний інститут були об'єднані в один. Новий освітній заклад в червні 1944 року дістав назву – Київський технологічний інститут легкої промисловості. На початку 1945 року інститут включав чотири факультети: механіко-енергетичний (декан Петровський С.Д.), механіко-технологічний (декан Пожидаєв М.М.), хіміко-технологічний (декан Фокін А.С.), інженерно-економічний (декан Славський І.Л.).
У різні періоди своєї 70-річної історії інститут по різному називався : Київський політехнічний інститут шкіряної промисловості (10.06.1930 р. – 1931 р.); Київський технологічний інститут шкіряної промисловості (1931 р. - 25.05.1944 р.); Київський технологічний інститут легкої промисловості (25.05.1944 р. - 13.08.1993 р.); Державна академія легкої промисловості України (13.08.1993 р. - 30.08.1999р.); Київський державний університет технологій та дизайну (30.08.1999 р. - 07.08.2001 р.); Київський національний університет технологій та дизайну (з 07.08.2001 р. і по теперішній час).
Змінювались назви унверситету, змінювались ректори, які ним керували, але, незважаючи ні на що, долаючи на своєму історичному шляху всі складності, зростав і розвивався факультет мехатронки т комп’ютерних технологій (МКТ).
Факультетом вписано багато яскравих сторінок в історію інституту - академії - університету. З ім'ям факультету пов'язані імена відомих науковців та педагогів, які були окрасою факультету : чл.-кор. АН України, докторів технічних наук, професорів Грозіна Б.Д. і Кремньова О.О.; заслужених діячів науки і техніки України докторів технічних наук, професорів, Піскорського Г.А. , Рабіновича А.Н., Скатерного В.О., Зенкіна А.С., Орловського Б.В., Скрипника Ю.О., Піпи Б.Ф. ; докторів технічних наук, професорів Павловича Н.Д., Бобровникова Г.А., Волощенка В.П., Цатурянца А.Б.; кандидата технічних наук, професора Сердюка В.П.; кандидатів технічних наук, доцентів Кореняки О.С. і Кременштейна Л.І. та багатьох інших, які своєю відданою працею зробили великий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів, створили і розвинули багато наукових напрямків, пов'язаних з різними галузями легкої промисловості.
1 лютого 1939 року з механіко-взуттєвого факультету, який було утворено в 1930 році виділився механічний факультет. Механічний факультет розміщувався на першому поверсі навчального корпусу інституту.

Навчальний корпус інституту.
Перший поверх займали кафедри механічного факультету
У вересні 1930 року для підготовки інженерів-механіків на І-й курс механіко-взуттєвого факультету було набрано 25 студентів. Певний час прийом студентів для підготовки спеціалістів з обслуговування і ремонту механічного і енергетичного господарства підприємств взуттєвої і шкіряної промисловості був на рівні 1-ї групи.

|
|

|
Один з перших випусків факультету
|
|
Серед випускників 1949 року зав. каф. Ризького політехнічного інституту д.т.н., проф. Окс Б.С., доц. кафедри автоматизації КТІЛП Павленко Ю.С.
|
У перші роки свого існування факультет готував інженерів-механіків для обслуговування і ремонту обладнання і енергетичного господарства взуттєвих фабрик і шкіряних заводів, а з 1944 року - і для швейних, трикотажних та текстильних підприємств.
Першим деканом механічного факультету був Бріскман Л.Л. (1939 р. – 1941 р.). У цей період до складу факультету входили кафедри:
- технології металів і деревини (зав. кафедрою доц. Рабінович А.Н.);
- електротехніки (зав. кафедрою проф. Городецький Г.Н.);
- теоретичної механіки (зав. кафедрою доц. Кременштейн Л.І.).
Під час 2-ї Світової війни війни факультет у складі інституту був евакуйований в м. Первоуральськ. Враховуючи особливості того періоду деканів на факультетах не призначали. До повернення у м. Київ у 1944 році в інституті було організовано об’єднаний факультет, який за сумісництвом очолив начальник навчальної частини Тополянський Н.П. (1942 р. – 1944 р.). У повоєнні роки факультет очолювали: Петровський С.Д. (1944 р. – 1947 р.); Рабінович А.Н. (1948 р.), Подвальний Л.С. (1949 р. – 1950 р.). В 1951 - 1953 роках обов’язки деканів механічного і технологічного факультетів виконував Орлов І.В.. З 1953 року факультет знову стає самостійною структурною одиницею. З цього моменту і надалі його очолювали: Репетін О.П. (1953 р. – 1969 р.), Рего К.Г. (1969 р. – 1978 р.), Стародуб О.А. (1978 р. – 1986 р.), Толстоухов О.С. (1986 р. – 1989), Бурмістенков О.П. (з 1989 року).
Поява в легкій промисловості нового надскладного устаткування, обладнаного мікропроцесорною та комп'ютерною технікою, та бурхливий розвиток хімічних підприємств зумовили відкриття нової спеціальності «Автоматизоване управління технологічними процесами». У 1957 році зі студентів-механіків, вперше в Радянському Союзі, була набрана група, яка навчалась за цією спеціальністю.

|
|

|
Декан факультету Репетін А.П. і зав. каф. Піскорський Г.А. з випускниками факультету 1957 – 1958 р.
|
|
Серед випускників факультету 1950 року - зам. голови Кабміну України Дзись Т.В., к.т.н., доц. кафедри МАЛП Ценова Л.В., ст. викл. кафедри МАЛП Панасюк В.І.
|
У кінці 60-х років на факультеті створена лабораторія обчислювальної техніки (зав. лаб. Сагінашвілі О.С.), на базі якої згодом створено обчислювальний центр університету.
В 1972 р. зі складу кафедри автоматизації хіміко-технологічних процесів виділилась кафедра обчислювальної техніки і програмування, яка зараз носить назву кафедри інформаційних технологій проектування.
З 1978 по 1986 р. р. посаду декана обіймав доцент Стародуб О.А.
В цей період силами студентів факультету, зокрема, було збудовано корпус гуртожитку №7.
У 1980 році до складу факультету входили кафедри машин і апаратів шкіряно-взуттєвого виробництва, машин і апаратів швейно-трикотажного виробництва, автоматизації та комплексної механізації хіміко-технологічних процесів, технології машинобудування і конструкційних матеріалів, теоретичної і загальної теплотехніки, російської мови.
З обранням деканом доцента Толстоухова О.С. у 1986 р. на факультеті була створена кафедра прикладної механіки. З появою нових спеціальностей, пов'язаних не тільки з технологічним обладнанням, а і з системами управління у 1988 році факультет було перейменовано у факультет Технологічного обладнання та систем управління (скорочено ТОСУ).
У 90-х роках, з приходом до керівництва факультетом декана Бурмістенкова О.П., факультет динамічно розвивається – на вимоги потреб ринку праці відкриваються нові спеціальності: «Комп'ютерно-інтегровані процеси і виробництва», «Електронні системи» (1991 р.), «Електропобутова техніка» (1992 р.), «Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології» (1997 р.), «Якість, стандартизація та сертифікація» (1998 р.). У 1997 році на факультеті створено нову кафедру – Метрології, стандартизації та сертифікації.
У 2012 році відбувається подальше розширення факультету - у відповідності до наказу ректора КНУТД академіка Грищенка І.М. кафедри Інженерної графіки та Інформаційних технологій ввійшли до складу факультету. В цей же період до навчальних планів механіків включаються нові дисципліни - «Мехатроніка» та САПР «Solid Works», які дозволяють готувати механіків на сучасному рівні та підвищують конкурентоспроможність спеціалістів на ринку праці.
На факультеті з'являється все більше спеціальностей і дисциплін, пов'язаних з комп'ютерною та мікропроцесорною технікою, інформаційними технологіями, мехатронікою і стара назва факультету вже не відповідає змісту підготовки фахівців. Тому у 2012 році назва факультету втретє зазнала змін.
Наказом ректора університету професора Грищенка І.М. за №387 від 27.09.2012 р. факультет Технологічного обладнання та систем управління перейменовано у факультет Мехатроніки та комп'ютерних технологій (скорочено МКТ).
З 2011 року розпочато підготовку студентів за напрямом «Метрологія, стандартизація та сертифікація», у 2013 році відкрито напрям «Машинобудування», дві спеціалізації «Комп'ютерно-інтегрована електропобутова техніка» та «Сервісне обслуговування електропобутової техніки», а у 2014 році – напрям «Електротехніка та електротехнології».
Протягом свого існування факультет брав активну участь у створенні і розбудові кафедр Джамбульського технологічного інституту легкої та харчової промисловості, Далекосхідного технологічного інституту легкої промисловості, Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування (зараз технологічний університет Поділля), Херсонського індустріального інституту.
Прийняття у 2014 році нового закону «Про вищу освіту» вимагає перегляду підходів до підготовки майбутніх магістрів. Це, в першу чергу, розвиток у них підприємницьких та комунікативних здібностей, поглибленого вивчення іноземних мов, підвищення практичної і професійної підготовки, більш широкого залучення їх до наукової діяльності.
На факультеті навчається близько 1000 студентів студентів. Підготовку студентів ведуть високопрофесійні викладачі, з яких 12 докторів наук та професорів та 30 кандидатів наук та доцентів.
На факультеті ведеться підготовка науково-педагогічних кадрів через докторантуру і аспірантуру, діють спеціалізовані Ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій.
З 2016 року на базі факультету проходить Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг (МСІІ)», в роботі якої традиційно беруть участь наші колеги зі Сполучених штатів Америки, Польщі, Туреччини, Німеччини, Італії, Швейцарії та інших країн світу.
У 2017 році визначним науковцям факультету Президентом України П.О. Порошенком було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.
